Dünya'yı şaşırtan kabile

Garip Olaylar bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Brezilya ve Peru arasındaki Amazon Ormanları’nda, dış dünya ile daha önce hiç tanışmamış bir kabile bulundu.
  [​IMG]


  Hayatlarını avcılık yaparak sürdüren kabilenin erkekleri, fotoğraflarını çeken helikoptere mızrak ve oklarla saldırdı.

  [​IMG]


  Brezilyalı Survival International kuruluş dün bu büyük keşfi tüm dünyaya açıkladı. Brezilya’da yerlilerin yaşam alanlarını koruyan kuruluş, Peru sınırındaki Amazonlar’ın derinliklerinde daha önce hiç duyulmamış bir kabilenin fotoğraflarını yayınladı.

  “Envira Yerlileri” adı verilen yaklaşık 30 kişilik grubun daha önce dış dünyayla hiç tanışmadığı açıklandı. Grubun fotoğraflarını çeken helikoptere korku ve şaşkınlıkla baktıkları görülüyor.


  Çalı ve dallarla yaptıkları çadır şeklindeki barınaklarda yaşayan Envira Yerlileri, vücutlarını bitki köklerinden elde ettikleri boyalarla boyuyor.


  Bu ilginç seyahatle ilgili bilgi veren Survival International’dan kabile uzmanı Jose Carlos, “Üzerlerinden uçtuk. Ve onları gördük. Onların var olduklarını ispatladık. Bu inanılmaz” sözleriyle duygularını açıklıyor.

  [​IMG]


  Bilimadamlarının, henüz kabileyi ziyaret etmedikleri, sadece havadan tespit yapıldığı öğrenildi.

  [​IMG]


  Tepelerinde uçan helikopteri görünce kaçmak yerine ok atarak 'savaş' durumuna geçen yerlilerin, dış dünya ile hiç bir şekilde irtibat kurmadıkları anlaşılıyor.

  [​IMG]


  Survival International’a göre, Amazon’daki doğa kıyımı, yerlilerin hayatlarını tehlikeye atıyor. Brezilya’da benzer şekilde yaşayan 64 kabile olduğu belirtiliyor.

  [​IMG]

  Dünya üzerindeki bu heyecan verici keşif, büyükşaşkınlık ve marek uyandırdı.

  [​IMG]


  Kaynak:Hürriyet
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 11 Ağustos 2011