Dünyanın En İyi Taraftar Grupları

Ekrem Harbici uye.
Konu yu yanlış yere açtığımı duşunmuyorum.:D

DÜNYANIN EN İYİ TARAFTAR GRUPLARI

Taraftar olmak kolay değildir... Gerçek bir taraftarsanız, hayatınız, tuttuğunuz takımın performansına bağlıdır, yapacağınız bir programı maç saatine uygun olarak ayarlarsınız. Çoğu zaman sevgilinizden gelen bir öpücüğü, gönlünüzdeki takımın attığı bir gole değişirsiniz. İşinize vermediğiniz emeği, arkadaşlarınızla beraber hazırlayacağınız ve tribünde sergileyeceğiniz kareografi için harcarsınız.
Şimdi öyle bir yolculuğa çıkacağız ki sizlerle, her gördüğünüz fotoğrafta duraklayacaksınız, 'ben de o karenin içinde yer alsaydım keşke' diyeceksiniz . İşte dünyanın en iyi taraftar grupları:

bocaew.jpg

LA DOCE

BOCA JUNIORS (ARJANTİN)
Bir Boca taraftarı, idam edilmeden önce son isteğini şöyle belirtir: Beni River(River Plate) bayrağına sarıp gömün. Bizimkiler karşı taraftan biri öldü diye sevinir bari. La Doce'nin önderliğinde oluşan müthiş atmosferde kendinizi kaybedebilirsiniz.
İşte Boca Juniors tribünlerinin River Plate'le olan rekabetlerinin tribüne yansıması. Yaptıkları şovlar ve tezahüratlarıyla tek kelimeyle müthişler.

liverpool510.jpg

KOP

LIVERPOOL (İNGİLTERE)
Liverpool'da yaşayan Liman işçilerinin kurduğu bu grup, 'takımdaşlık', 'taraftar olma' gibi kavramların aklımıza kazınmasının belki de temel direği. 'You'll never walk alone' (Asla yanlız yürümeyeceksin) adlı besteleri dünya üzerinde bir çok taraftar grubunun da manifestosunun ana unsuru olmasının yanı sıra bu tezahüratı her dinleyişimizde tüylerimizi diken diken etmektedir.

milanal.jpg

FOSSA DEI LEONI

AC MILAN (İTALYA)
1960'lı yılların başında üniversite öğrencisi Milanlı taraftarlar tarafından kurulan FDL(Aslan yatağı), şu anda Avrupa ve Dünya'nın en organize taraftar gruplarından biridir. Özellikle büyük maçlardan önce yaptıkları kareografi çalışmaları görülmeye değer. Yakın zamanda kendilerine fesheden grup, listemizin üst sıralarında yer almayı hakediyor.

livornoa.jpg

BRIGATE AUTONOME LIVORNESI 99

LIVORNO (İTALYA)
Dünya üzerinde 'sol görüşlü' tribün gruplarının belki de en popüleri. Pankart ve bayraklarından Che posteri ve orak-çekiç figürleri eksik olmayan grubun Celtic ve St.Pauli taraftar gruplarıyla da sıkı dostluğu var.

deportivoh.jpg

RIAZOR BLUES

DEPORTIVO (İSPANYA)
Bir Celta Vigo maçı maçında rakip taraftarların 'Türkler' diye kendilerine tezahüratta bulunmalarına hiç aldırış etmezler ve bundan gurur da duyarlar. Uzun bir süre de kale arkası tribünlerine de büyük boyutta bir Türk Bayrağı asmışlardı.

Son düzenleme moderatör tarafından: