Dunyanın donerken cıkardığı sesi dinleyin

Garip Olaylar bölümünde yer alan bu konu hortLak tarafından paylaşıldı.

 1. hortLak

  hortLak c ε ή κ

  Hiç Dünya kendi etrafında dönerken nasıl bir ses çıkarıyor merak ettiniz mi? Merak etmeseniz bile farklı amaçlarla evrenin gizemlerini çözmek için uzaya gönderilen uzay gemilerinin kaydettiği sesleri duyduğunuzda çok şaşıracaksınız!

  Kulaklarımız o kadar hassas ki en küçük seslerden tutun da çok en gürültülü seslere kadar her şeyi büyük bir netlikle duyabiliriz. Öyle mi? Tabii ki hayır!

  Geceleri ağzımızdaki küçük bakterilerin dişlerimizde meydana getirdiği etkiyi, yani o sesi duymamız nasıl imkansızsa, dünyanın kendi etrafında dönerken çıkardığı sesi de duymamız bir o kadar olanaksız. Yoksa uyuyamazdık.

  Bilim işte bu noktada boş durmayıp keşfediyor. Linkte bulunan sayfada dünyanın dönerken çıkardığın sesi dinleyeceksiniz. Linkte ayrıca NASA'nın uzaya fırlattığı Gemini, Mercury ve Apollo gibi araçları uzayda kaydettiği seslere de şahit olacaksınız.

  Bu inanılmaz keşif için linki açtıktan sonra istediğiniz gezegenin üzerine tıklayın ve kendinizi uzayın derinliklerinden gelen seslere bırakın.
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 23 Ekim 2011
 2. Sfenks01

  Sfenks01 Yeni Üye

  Burda ses yoq!
   
 3. By.Shadow

  By.Shadow KaLb-i Mecruh.*

  ßen pek inanmadım açıkçası.. Neyse Emeğine sağLık..
   
 4. Küp Şekercx

  Küp Şekercx Yeni Üye  Bnde pek inanmadımm :brv:
   
 5. turgut123321

  turgut123321 Harbi Harbiforumcu

  bOŞLUKDA SES YAYILMAZKİ KANDIRMA BİZİ ARKADAŞIM YAW kesin bir bilgi değil bari belirtseydin inandım bende 5 tanesini dinledim sonra farkına vardım :D
   
  Son düzenleme: 17 Nisan 2010