Dost Santos, Lost Bilica - Hasan Ali Atasoy

Köşe Yazıları bölümünde yer alan bu konu SüKuN tarafından paylaşıldı.

  1. SüKuN

    SüKuN Harbi Aktif Üye

    Daum’un tabiriyle ‘iğrenç’ maçlardan biriydi. Seyircisiz, heyecansız, tatsız, tuzsuz yasak savma nitelikli bir karşılaşma... Fenerbahçe için lig öncesi son prova, Honved açısından prestij... Macarlar büyüklüğünden ürküp heyecanlanıyor da, Fenerbahçeli futbolcular onlar kadar farkında değilmiş gibi çubuklu formanın...
    İnsan ne bekliyor; bu kadar adamın yokluğunda Ali Bilgin ve Selçuk Şahin cevvalleşip varını yoğunu ortaya ortaya koysun, bendini yırtıp kendini aşsın. Ne gezer; idare-i maslahat havasında kardeşler... Antrenman havasındaki Fenerbahçe’de ‘Dost’ Santos daha ilk dakikalarda noktayı koyup, tansiyonu düşürdü. Bu rahatlama sonrası Sarı-Lacivertliler’den şov bekleyenler terse yattı. Onlar ‘yürüye yürüye’ oynamayı tercih ettiler. E, Bilica da kırmızıyı görüp ‘Lost’ listesine adını yazdırınca durduk yerde sıkıntı katsayısı yükseldi.
    Güiza’nın direkten dönen topunu bir kenara bırakırsak Volkan, maçın ikinci yarısında Fener’in topla en çok buluşan adamıydı sanki... Macarlar ikinci yarının ilk 25 dakikasında ellerini kollarını sallaya sallaya, net 6-7 gol ve şut pozisyonu buldular ki; akıllara zarar. Bu kadar kolay maçta, bu kadar zor durumlara düşmek, sonunda da komik bir gol yemek düşündürücü bir hal... Bu gidişat ligde de sürerse yandı gülüm keten helva!