DOMUZ GRİBİ AŞISI

defnesu Yeni Üye
Arkadaşlar internette okuduğum bir haberi sizede ileteyim.Domuz gribi aşısının faydasından çok zararı var.Domuz gribi kanserede yol açıyormuş.:mad::mad:Ben aşıyı olmuyacam.siz olacak mısınız?🤷😤

defnesu Yeni Üye
Arkadaşlar internette okuduğum bir haberi sizede ileteyim.Domuz gribi aşısının faydasından çok zararı var.Domuz gribi kanserede yol açıyormuş.:mad::mad:Ben aşıyı olmuyacam.siz olacak mısınız?🤷😤
Bundan çok eklilendim umarım sizde etkilenip domuz gribi olmaktan wazgeçersiniz.😜yrıca sakatlığada yol açıyormuş domuz gribi........

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
bence sorun çıkmaz.gripten ölmekten iyidir.aynı yan etkileri ve içindeki kimyasallar normal grip aşısıyla ve zatürre aşısıyla aynıymış. o abd deki geri geri giden kızı diyorsan abd avrupadan daha değişik bir aşı kullanıyor.bu paranoyaklığı anlamıyorum, aldığınız bir ağrı kesicinin prospektüsünü elimize bile almıyoruz.içinde ne var merak etmiyoruz bir deli bir kuyuya taş atınca arkasından bizde kuyuya atlıyoruz..paranoyaya gerek yok isteyen olur isteyen olmaz kimse kimseyi aşı olacaksın veya olmayacaksın diye zorlamaz.

NymO Değişik Yönetici
domuz gribi aşısı olmayın haberi tamamen hükümete karşı yapılan bir saldırıdır. Nedenleri ise türkiyede ilk 10 kiside domuz gribi görülür görülmez hükümet aşıları aldı sonrada türk tıpcılar tarafından kontrol edilip onaylandıkdan sonra ülkeye girişi yapıldı. Şuan abd de 7-8 milyon kişi domuz gribi. Aşıyı olmadığınız takdirde abd den farkımız kalmaz. Gidip koca karı ilaçları kullanacak halimiz yok. Bu haberlerin internetde medyada ve bazı gazetelerde yayılmasını isteyenler tamamen bu ülkeye ve millete düşmandır.

Normal griplerden ölenlerin sayısı günde 200 300 iken domuz gribinden 1 ayda 20-30 kisi ölmüş fıstık gibi aşısıda war daha buna karşı cıkıyorlar anlamıyom bu zihniyeti. Bence böyle hiti trafiği yüksek olan web sitelerinde domuz gribinin iyi oldugunu anlatmak lazım. yok adam öldürüyor yok kanser ediyor böyle haberler yayınlanmasın bu konunun ilk mesajının silinip domuz gribinin faydalı birşey oldugunu yayınlamanız gerek.

-uykucusirin- KVP Hayranı
Aslında Domuz gribi çok abartılıyor bizi medyamız çok abartıyor herşeyi şu anda benim bildiğim 29 kişi öldü domuz gribinden ama geçen sene normal gripten kaç kişi öldü biliyormusunuz? 10.000'i Aşkın sadece türkiyede.Gerisine siz karar verin.ha bu grip öldürcümüdür öldürücüdür tedbirini almassan tahtalıkçye uçarsın.Baısn ilgi bişiey söylemek istiyorum örnek olarak maçta bir olay oluyor ve onu sanki, güzel birşeymiş gibi çekiyor ama avrupada olay olduğunda yayın kesiliyor hiçbirşey olmamış gibi devam ediliyor.Şaşırtıcı:S

SaMeT46 Harbi Aktif Üye
ya bu konuda çok söylentiler var ama birçok profesör olunması gerektiğini söylüyor.bazı basın kuruluşları kafalarında ne bilim kansere yol açıyor-felç riski var falan yazıyor.bu porfesörler yalan mı söylüyor yani adamlar kaç sene bu işle uğraşmışlar. ben aşıyı olmuycam ama ben normal grip aşısı olduğum için olmuycam aşıyı yoksa aşı olurdum yani...

Mr.Jackson Sagopa Kajmer
sana + rap vererek başlıyorum bnde olmicam yan etkileri olduğu söylentisi doğru ayrıca vekiller vurulsun biz ondan sonra vurulalım burada milyonlarca kişi hayatını kaybediyor..

-uykucusirin- KVP Hayranı
ya bu konuda çok söylentiler var ama birçok profesör olunması gerektiğini söylüyor.bazı basın kuruluşları kafalarında ne bilim kansere yol açıyor-felç riski var falan yazıyor.bu porfesörler yalan mı söylüyor yani adamlar kaç sene bu işle uğraşmışlar. ben aşıyı olmuycam ama ben normal grip aşısı olduğum için olmuycam aşıyı yoksa aşı olurdum yani...
Şu anda ben domuz gribini ayakta geçiriyorum hafif olarak çünkü okula dün 15 kişi gelmedi 31 kişiyiz toplam 16 kişiydik ee bizde kapmışızdır domuz gribi büyümeden hemen domuz gribi olunda kurtulun:Dbidaha olmassınız.herşey netleşsin aşıyı öyle vurulcams amet abi bide grip aşısı ile domuz gribi aşısını üst üste vurulsanda birşey olmazmış:D

SaMeT46 Harbi Aktif Üye
Şu anda ben domuz gribini ayakta geçiriyorum hafif olarak çünkü okula dün 15 kişi gelmedi 31 kişiyiz toplam 16 kişiydik ee bizde kapmışızdır domuz gribi büyümeden hemen domuz gribi olunda kurtulun:Dbidaha olmassınız.herşey netleşsin aşıyı öyle vurulcam samet abi bide grip aşısı ile domuz gribi aşısını üst üste vurulsanda birşey olmazmış:D

şimdi burda tartışma konusu olsun istemiyorm ama . birincisi domuz gribini bir kere olan bi daha geçirmiyecek diye bişey yok :olumsuz:
ikincisi ise normal grip aşısı olduktan sonra domuz gribi aşısı olunca herhangi bir sorun olmadığını biliyorm. ancak grip aşısının domuz gribi hiç bir farkı yok bence.ondan dolayı domuz gribi aşısı olmak istemiyorm :) anlatabildim heralde...

NymO Değişik Yönetici
sana + rap vererek başlıyorum bnde olmicam yan etkileri olduğu söylentisi doğru ayrıca vekiller vurulsun biz ondan sonra vurulalım burada milyonlarca kişi hayatını kaybediyor..

kaç milyon kişi hayatını kaybetti ? işte böyle gerizekalılar olursa çıkarcı proflar doçentler çıkar aydın doğanın televizyonlarında aşı olmayın der ne olacak başka

defnesu Yeni Üye
Ölemi durun bakalım sağlık bakanlığının çocukları sapasağlammış..Domuz gribi aşısı olunca domuz gribine yakalnmışlar.TEK 1 KIZI 1 OĞLU OLMAMIŞ ONLARDA ZATEN DOMUZ GRİBİ AŞISI VURULMAMIŞ.........Arda Turanda yakalanmış..........

NymO Değişik Yönetici
iyi aşı olma domuz gribinden öl aşı ol aşıdan öl. Yok valla domuz olarak ölecegime aşısından ölürüm daha iyi

Ömer
Yönetici
Ölemi durun bakalım sağlık bakanlığının çocukları sapasağlammış..Domuz gribi aşısı olunca domuz gribine yakalnmışlar.TEK 1 KIZI 1 OĞLU OLMAMIŞ ONLARDA ZATEN DOMUZ GRİBİ AŞISI VURULMAMIŞ.........Arda Turanda yakalanmış..........
domuz gribi aşısı olmamış sağlık bakanın domuz gribi olan çocukları. hastalık bulaştıktan sonra aşı olmanın bir mantığı yok. iyi aşı olmayın ama aşı olmak isteyenlere de engel olmayın.eğer elinizde bir belge veya akademik sıfatınız varsa konuşun yoksa susun.sağlık bakanlığında onlarca profesör çalışıyor ve avrupada bizimle aynı aşıyı kullanıyor.kafanızdan yan etkisi uydurmayın. ben aşı olacağım. ben aşı olacağım diye herkese aşı olun demiyorsam sizde aşı olmuyorsanız herkese aşı olmayın diyemezsiniz.