Doğal afetlerde insanlara yardım eden kuruluşlar hangileridir

• Konuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
  • Görüntülenme 29.389
M
Misafir
Doğal afetlerde insanlara yardım eden kuruluşlar, Doğal afetlerde insanlara yardım eden kuruluşlar hangileridir, Depremlerde sellerde insanlara yardım eden kurum ve kuruluşlar nelerdir?

AKA Arama Kurtarma Araştırma Derneği
AKA ağırlıkla mimar ve inşaat mühendislerinin oluşturduğu, yapı kimyası ve fiziği konusunda tecrübesini, kurtarma deneyimlerinin yanı sıra bilgilerini paylaşmayı, alınması ...

ARDİM Açık Radyo Deprem İletişim Merkezi
Temel görevlerimizden biri olan haberciliğin dışında, bir iletişim kuruluşu olmanın getirdiği tüm avantajlardan yararlanarak bulup, buluşturacağımız...

AKUT
Dağ ve doğa koşullarında meydana gelen kaybolma ve kaza olaylarında, deprem, sel gibi doğal afetlerde ve büyük kazalarda, tamamen gönüllü olarak, amatör bir çalışma ve profesyonel bir...

Sivil Savunma Genel Müdürlüğü
Türkiye'de sivil savunmanın tarihçesi, kurumun görevleri, sivil savunma koleji, sivil savunma birlikleri, organizasyon yapısı ve deprem hakkında bilgiler.

Ağ 17 Yardım Gönüllüleri Derneği
Deprem sonrası bireysel çabalarla toplanan grubun kurmuş olduğu dernek ve kapsamlı web sitesi.

İstanbul Yardım Grubu
Deprem yardımlarıyla ilgilenen grubun projeler, organizasyon yapısı dışında bir de bağış bölümü var.
Boğaziçi Üniversitesi Marmara Depremi Özel Sayfası
Depremden zarar gören öğrenciler ...

ODTÜ Marmara depremi özel sayfası
Uzun süredir güncellenmeyen bir sayfa

Ortadoğu Arama-Kurtarma, Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği
Dağ ve doğa koşullarında meydana gelen kaza ve kaybolma olaylarına ve doğal afetlere anında müdahale ederek...

Kızılay duyuru sayfaları
Duyuru ve haberlerin yer aldığı sitede depremle ilgili duyurularda yer almakatadır.