disk okuma hatası (acil yardım)

Durum
Yeni yanıtlara kapalı.
3458 Yeni Üye
pc 160 gb hard disk var. ram 512 ekran kartı 32 program bolluğundan dolayı acayip kasıyodu abimde yeni laptop alınca bende format atıyım dedim ve arkadasımdan orjinal xp home editon sp2 aldım... key geldi nette baktım yazdım oldu.. xp kurulduktan sonra güncelleştirme vardı ..yapamıcamı anladım ve başka bi arkadastan kopya xp pro aldım ve yüklücektim

c ye format atıcağım için dedim pc tamamen temizlensin d yi biçimliyodum.. son anda aklıma geldi lisanslı vbulletinim vardı d de..iptale bastım biçimlendirmede...d ye tıkladım biçimlendirilsinmi flan dioo

her neyse vbulletinimi buldumm onu hallettim formatı atıcaktım pc yi yeniden başlat yaptım..disk okuma hatası yeniden başlamak için ctrl alt delete flan

cd yi takıom cd den başlatıom pc yi bu seferde kur donanım yapılanmanızı inceliyor gelio gidio ve siyah ekran saatlerce duruo çekmio format...

biraz araştırdım kablosunu çıkar tak başka kablo tak falan olmuo..bendede başka pc yok 2. harddisk olarak takıcak..

naapcam bilmiyorum acil yardım

Ömer
Yönetici
hdd den bozulmuş. başka izahı yok. bad sector oluşmuştur formatı yarıda kapattığın için.

Durum
Yeni yanıtlara kapalı.