Dinmeyen Alkışlar - İstanbul Şehir Tiyatroları

Tiyatro bölümünde yer alan bu konu sevdaL tarafından paylaşıldı.

 1. sevdaL

  sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde

  Dinmeyen Alkışlar - İstanbul Şehir Tiyatroları  Gülsün Siren Kıral’ın yazıp Engin Gürmen’in yönettiği Dinmeyen Alkışlar’da Erkan Sever,Cahide’nin ilk eşi ve en yakın arkadaşını,Aziz Sarvan başrejisörü,Defne Gürmen Üstün oyuncu kadını,Enes Mazak kuaför ve barmeni,Melike Altınbaran Madam Fegara’yı,Cem Uras Cahide’ye platonik aşık bir gazeteciyi,Emre Narcı fabrikatör eşi canlandırmaktadır.

  Cahide rolünde Aslı Seçkin gayet başarılı,kendini rolle bütünleştirmiş.Belki daha havalı bir Cahide bekleyebilir seyirci ama selamlamada bile Cahide olarak karşımıza çıkan Aslı Seçkin iz bırakıyor seyircide.

  Hafızamızdaki tekrar canlanıyor anlatılanlar,oyunlar,filmler…Yazılı tarihte çok yer almasa da belleklerde bir Cahide hep var.

  Tiyatro aşkı için aşkını feda ederek başlayan yol,aşklarının onu feda etmesi,film şirketinin yanması,kalabalıklar içinde huzuru arayan bir kadının büyük bir yükselişten dibe vuruş öyküsü,belgesel tadında olmadığı iddia edilse de bence güzel sahneye taşınmış.O yılların hem sahne hem politika,iş dünyası,ilişkiler kurgulanmış.

  Sahne amiri Muhsin Ertuğrul rolunde Rahmi Elhan başarılı bulduğu ve bir yıldız olarak yarattığı Cahide’nin hayatıyla da ilgilidir.”Ya tiyatro ya aşk”tercihiyle tiyatroya adım atan Cahide çok çalışır.Sahne amirinin Cahide ve diğer oyuncularla yaptığı konuşmalarda günümüz tiyatro dünyasına da ışık olacak sözler hemen dikkat çekiyor.

  İlk oyunlardan birine gittim ve benim içinde sezonun ilk oyunuydu..Güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyorum.Acaba gitmesek mi diyenlerin pişman olmayacağı hoş bir oyun.

  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

  “Bir zamanlar dinmeyen alkışların bu salonlarda çınlaması dileğiyle…”

  Ayşe Müge Gerdan

   
 2. kate23

  kate23 Üye

  Emeğe saygı:)
   
 3. saol çok güzel olmuş
   
 4. kate23

  kate23 Üye

  eline sağlık ellerin dert görmesin:D