Dinamik ve parlak sunumlar

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  ViewSonic, gerek evlerin, sınıfların, gerekse şirket ağına uzaktan bağlananların çeşitli sunum ve eğlence ihtiyaçlarını karşılayan üç yeni DLP projeksiyon cihazını sundu.

  LCD ve CRT bilgisayar monitörlerinin yanı sıra LCD televizyon ve projeksiyon cihazlarıyla tanınan ViewSonic, gerek evlerin, sınıfların ve toplantı odalarının, gerekse iş gezileri nedeniyle şirket ağına uzaktan bağlananların çeşitli sunum ve eğlence ihtiyaçlarını karşılayan üç yeni DLP projeksiyon cihazıyla pazar payına ivme kazandırdı. Yeni cihazlar, şirketin 2007’nin ilk yarısında pazarın en hızlı büyüyen projeksiyon cihazı markası olmasının ardından gelen hızlı gelişmenin kanıtı niteliğinde. ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü Eftal Sezer, bu konuda şunları söylüyor: “ViewSonic, ev kullanıcılarının, eğitimcilerin ve iş dünyası profesyonellerinin, üstün görüntü kalitesine sahip, kullanımı kolay ama bütçelerine uygun projeksiyon cihazlarına ihtiyaç duyduklarını biliyor. Birçok özelliği bünyesinde barındıran bu yeni projeksiyon cihazları, ViewSonic’in masaüstü ekranlarındaki liderliğinden yararlanarak müşteri beklentilerini aşan üstün görsel performans ve kaliteye sahip komple bir ürün portföyünü nasıl ortaya koyduğunu gösteriyor.” Uygun fiyatlı yeni projeksiyon cihazları – PJ513D, PJ551D, PJ560D – Texas Instruments’ın BrilliantColor™ teknolojisiyle, kullanıcılara ana pazarın en iyi ekran performansını sunuyor. Renk spektrumunun daha geniş bir gamını kullanan BrilliantColor™ teknolojisi, daha zengin ve gerçeğe yakın görüntülerle sunumları her zamankinden daha parlak ve dinamik hale getiriyor. ViewSonic ayrıca, LCD ekrandaki lider teknolojisini yeni projeksiyon cihazlarına da taşıyor. Şirketin yeni projeksiyon cihazları, kontrast oranını 2000:1’e yükseltmek için Dynamic Contrast Ratio (Dinamik Kontrast Oranı) teknolojisi ile donatılmış bulunuyor. Bu teknoloji, siyah rengi daha siyah, beyazı ise daha beyaz yapmak suretiyle verileri ve dokümanları daha net bir şekilde yansıtabiliyor.

  Yeni cihazlar aynı zamanda, kullanıcılara ekran ve baskı uyumu için tek tek renklerin yoğunluğunu ayarlama olanağı tanıyan ve gerçek renk performansını yansıtabilen ViewMatch teknolojisini de destekliyor. Projeksiyon cihazının en kritik parçası projeksiyon lambası olduğundan, ViewSonic en yeni lamba teknolojisini cihaza dahil ederek lamba ömrünü 3500 saate uzatmış ve toplam sahip olma maliyetini düşürmüş bulunuyor. ViewSonic’in inovatif lamba tasarımı da, lamba verimliliğini %15’e kadar yükselterek lamba ömrünü uzatabiliyor ve böylece projeksiyon cihazının toplam sahip olma maliyetinin azaltılmasına katkıda bulunuyor. 3500 saatlik projeksiyon lambası ömrü, kullanıcılara büyük ekranda görsel deneyimin keyfini tasasızca yaşama imkânı tanıyor.

  PJ513D, PJ551D – Bütçe dostu projeksiyon cihazları PJ513D ve PJ551D projeksiyon cihazları, 2.200 lümen parlaklık sunuyor. Cihazlar; PJ513D ve PJ551D için 2000:1 dinamik kontrast oranına ve PJ551D için de ViewMatch teknolojisi gibi çeşitli görüntü kalite özelliklerine sahip. PJ513D, 800x600 SVGA çözünürlükle, PJ551D ise 1024x768 XGA doğal çözünürlükle, net, keskin, ayrıntılı sunum ve videolara olanak tanıyor. Ayrıca, dijital dikey düzeltme özelliği, ikizkenar yamuk şeklindeki görüntüyü kare görüntüye çevirirken, eko mod da önemli sunumlar sırasında fan gürültüsünü azaltmaya hizmet ediyor.

  PJ560D – Eğitim değeri

  PJ560D, dar bir bütçe ile A+ performans isteyen okullar ve üniversiteler için kullanım kolaylığını ve güvenilirliği bir araya getiriyor. Bu tak çalıştır projeksiyon cihazı, 3.500 saate varan lamba ömrüyle toplam sahip olma maliyetini düşürürken, PC’lere uzaktan erişim için entegre bir RS232 portunun yanı sıra kolay sistem yönetimi ve daha az kesinti için de entegre üçüncü parti kontrol sistemleri sunuyor. Beş vatlık iki dahili hoparlör multimedya sunumlara canlılık katarken, Blackboard, Whiteboard ve Greenboard gibi çoklu ekran modları da bu özel yüzeylerin her birinde parlamayı engelliyor. Projeksiyon cihazları, 1024x768 XGA yerli çözünürlükle net ve berrak video olanağı tanımanın yanında 3.200 lümen ve 2000:1 dinamik kontrast oranıyla da parlak görüntüler sağlıyor. PJ513D, PJ551D ve PJ560D, üç yıllık sınırlı ürün garantisi ve -sektörün en uzun garantisi olan- bir yıllık lamba garantisi ile satışa sunuluyor.

  Milliyet