Defne Joy Foster'ın eşi gözyaşlarını tutamadı

LAL
Moderatör
Defne Joy Foster eşi,
Defne Joy Foster kocası,
Defne Joy Foster eşi İlker Yasin Solmaz

Kadıköy Caddebostan'daki arkadaşının evinde ölü bulunan ünlü sunucu ve DJ Defne Joy Foster'in cenazesi incelemenin ardından evden çıkarıldı.

Defne Joy Foster'in esi İlker Yasin Solmaz da acı haber üzerine eve geldi.

Solmaz'ı arkadaşları teselli etmeye çalıştı. Solmaz eve çıkarak bir süre içeride kaldı. Solmaz'ın oldukça bitkin olduğu görüldü. Defne Joy Foster'in cenazesi incelemenin ardından Göztepe Egitim ve Arastırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bu arada ev sahibi Altan ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü.

Ölum sebebi araştırılan Foster'in cenazesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu'na götürüldü.

Arkadaşlarıyla buraya gelen Foster'in eşi Ilker Yasin Solmaz hastane önünde uzun süre bekledi. Bu arada tiyatro oyuncusu Arda Esen de arkadasi Ilker Yasin Solmaz'ı yalnız bırakmadı. Yaklaşık 1saat burada kalan cenaze Adli Tıp Kurumuna ait cenaze nakil araciyla Yenibosna'daki Adli Tip Kurumu Morguna götürüldü. Cenazenin gidişinin ardından hastaneden çıkan esi İlker Yasin Solmaz açıklama yapmadan ayrıldı

Arkadaşı İlker Yasin Solmaz'ı bir an olsun yalnız bırakmayan tiyatro oyuncusu Arda Esen, " Biz de açıkcası cok fazla detay bilmiyoruz. Sizin bildiğiniz kadar biliyoruz. Biz sabah olayı duyar duymaz hemen olay yerine geldik. Doktorların bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Adli Tıp'ta sonucu alacağız" dedi.

Defne Joy Foster'in astım hastası oldugunu soyleyen Esen, "Gayet enerjik, spor yapan biriydi. Buzda Dans'a devam ediyordu. İyi dostuz çok yakın arkadaşız . Hemen hemen her gün beraberiz. En son dün görüştük. Çok iyiydi, cok iyiydi " diye konuştu.

"RÜYADAN UYANMAK ISTIYOR"

Foster'in eşi İlker Yasin Solmaz'ın durumunun kötü olduğunu söyleyen Esen, "Bunun bir rüya olduğunu düşünüyor ve rüyadan uyanmak istiyor. Keske rüya olsa, hepimiz aynı şeyi istiyoruz. Çünkü 1.5 yaşında Can Kılıç'ın annesi sonuçta. Zor bir süreç. Allah sabır versin hepimize mekanı cennet olsun" şeklinde konuştu.

Son düzenleme moderatör tarafından: