Daha özgür bir internet istiyoruz

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  YouTube yine yasaklandı

  Siteleri yasaklamak çözüm olabilir mi?

  Ne kadar tartışırsak tartışalım, ne kadar tepki verirsek verelim, YouTube'un artık gelenek haline gelen yasaklanma bilmecesi her geçen gün biraz daha karmaşık hale geliyor. Türkiye, ünlü video paylaşım sitesine geçtiğimiz Pazartesi gününden beri erişemiyor. YouTube yasakları yetmiyormuş gibi, bir gün bir de bakıyoruz ki Googlu Groups da elimizden kayıp gitmiş.

  Siz belki YouTube üzerinden uzaktaki sevdiklerinizin eklediği videoları izleyip mutlu oluyorsunuz, belki de Google Grupları yardımıyla ilgi alanınızı paylaşan diğerkullanıcılarla sohbet etme şansını yakalıyorsunuz... Kimin umrunda ki tüm bunlar. Binlerce video arasından bir ya da birkaç video için sevdiklerinizin yolladığı videolar da cezalandırılıyor. Rahatsız edici bir grup nedeniyle Dünya üzerindeki binlerce kullanıcının katıldığı ve bir çoğu zararsız olan tartışmalardan mahrum ediliyorsunuz.

  İşte size fırsat: CHIP Online, sizi internet yasaklarıyla ilgili fikir ve yorumlarınızı diğer internet kullanıcılarıyla paylaşmaya çağırıyor. Unutmayın; vereceğiniz en ufak tepki bile ülkemizin daha özgür bir internete kavuşması için önemli bir adım olabilir...