Çocukken yaptıklarımız:)

Çocukluğumuzda Yaptıklarımız
Aşağıdakilerden az bir kaç tanesini yapmamış çocuk var mı aranızda ?

-Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek.

-Ağzını tıka basa leblebi tozuyla doldurup karşındakinin yüzüne yaklaşarak ''papaz'' demek.

-Demir parmaklığı olna evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek.

-Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden anneden hafif yollu sopa yemek.

-Masanın altına uzak gemisi Atılgan'ı çizip uzaycılık oynamak,çiğnenmiş ekmekiçiyle sivri kulak yapıp Mistit Sıpak olmak.

-Bozuk para,düğme,inci gibi şeyleri yutmak ve anne gözetiminde onları lazımlığa şa'apana kadar evden dışarı çıkmamak.

-''Hadi beni cennete götür'' deyip namaz kılan anneannelerin,dedelerin sırtına atlamak.

-Karlı havalarda sınıfa gizlice kartopu sokup ön sırada oturanların önlüğünden içeri kaydırmak

-Kertenkele yakalamak ve boynuna ip bağlayıp arkadaşlarının yanında gezdirerek hava atmak.

-Küçük yeşil kurbağayı kibrit kutusunun içine koyduktan sonra paketleyip kızlara hediye etmek.

-Evin içine çadır kurup kızılderilicilik oynamak.

-Buzdolabının ışığının dolap kapalıyken de yanıp yanmadığını anlamak için bıçakla dolap kapısının lastiklerini sökmek.

-Oluklu saçtan çatısı olan çay bahçelerinin çatısına taş atıp taşın çatıdan yuvarlanırken çıkardığı sesleri dinlemek.

-Mutluyken Şarlo veya penguen gibi yürümek.Hatta orangutan takliti yapmak.

-Kalkıp gitmelerine yakın misafirlerin papuçlarının bağcıklarını kör düğümlemek.

-Yanlış numara çevirip arayanlara ''yanlış numara'' demeyip sesini kalınlaştırarak ''Buyrun,ben Ahmet''diyerek karşı tarafla dalga geçmek

-Apartmanların kapı zillerini veya taksi duraklarının elektirik direklerindeki çağrı zillerini çalıp kaçmak.

-Pizzacıları,kebapçıları arayıp komşunun adına siparişte bulunmak.

-Kedinin dört ayak üstüne düşüp düşmediğini görmek için kediyi balkondan atmak.

-Dişleriyle gazoz açmak,kolayı çalkalayıp ona buna püskürtmek.

-Tuvalete gitmeye üşenip odada bulunan en yakın saksıya işemek.

-Kafayı balkon demirleri arasına,parmakları şişeye veya musluğa sıkıştırmak.

-Aynjı anda çekirdek yiyip çiklet çiğnemek ve çürüdükten sonra sakızı onun-bunun saçlarına yapıştırmak.

-Balkona gizlenipgelene geçene su tabancasıyla su püskürtmek veya nişan alıp tükürmek.

SüKuN Harbi Aktif Üye
ewt benimde öyle bi tane ;
Oluklu saçtan çatısı olan çay bahçelerinin çatısına taş atıp taşın çatıdan yuvarlanırken çıkardığı sesleri dinlemek=> ama ben dinlerken o taş geri geldi ve gözümün üstüne çarptı 4-5 yaşlarındayken oldu ama hala izi duruyo ...

Buzdolabının ışığının dolap kapalıyken de yanıp yanmadığını anlamak için bıçakla dolap kapısının lastiklerini sökmek

bende bunu yapmıstım:D

XİLAX HaRbİ KıZ
bende ewe hep ambulas çağrırdım çünkü ambulansın çıkardı sesler çok hoşuma giderdi.....