cilt yapısı 2

Moda bölümünde yer alan bu konu şeker tarafından paylaşıldı.

 1. şeker

  şeker Üye

  ONARIM ve BAKIM ÜRÜNLER

  • <LI class=MsoNormal style="mso-outline-level: 1; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Giris <LI class=MsoNormal style="mso-outline-level: 1; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Testin Yapılışı <LI class=MsoNormal style="mso-outline-level: 1; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Testin Değerlendirilmesi
  • Elektronik Cihazlar ile Testin Yapılışı
  Cilt Yapısı
  Cildinizin tipini bilmeniz, doğru bir cilt bakımı yapmanız için son derece önemlidir. Çok basit bir test ile her yerde cildinizin yapısını değerlendirebilirsiniz. Böyle bir testi yapabilmek için ihtiyaç duyacağınız malzemeler şunlar. İnce ve emici bir kağıttan (sigara kağıdı olabilir) hazırlanmış, 2 cm kadar eninde ve 5-6 cm boyundaki şeritler.
  Testin Yapılışı
  1. Basamak
  Yüzünüzü ılık su ve yumuşak bir sabun ile bastırmadan ve zorlamadan yıkayınız ve bol su ile çalkalayınız. Cildinizi kurulayın ancak herhangi bir krem, losyon veya kozmetik tatbik etmeyiniz. Cildinizi yıkamak ile, cilt üzerindeki örtüyü kaldırmış oldunuz. Sağlıklı bir cilt bu örtüyü 1 saat içinde yeniden oluşturur.
  2. Basamak
  Hazırlamış olduğunuz kağıt şeritlere ALIN, BURUN, ÇENE ve YANAK yazınız
  3.Basamak
  Hazırladığınız kağıt şeritleri, üzerlerinde yazan yerlere göre alın, burun, çene ve yanak bölgelerine yapıştıracak gibi sıra ile tatbik edin ve 10 a kadar sayın.
  4. Basamak
  Şimdi sıra sonuçları değerlendirmekte.

  Testin Değerlendiriesi
  EĞER cildiniz Yağlı ise :
  Eğer tatbik ettiğiniz kağıt şeritler alın, burun, çene ve iç yanak bölgelerine nerde ise yapışıyorsa ve meydana gelen yağ lekesi büyük ise.
  EĞER cildiniz Kuru ve veya Susuz kalmış ise
  Kağıt şeritler hiç bir yere yapışmayacak ve burun bölgesi dışındaki kağıtlarda yağ lekesi oluşmayacaktır.
  EĞER cildiniz Karışık Karakterde ise :
  Kağıt şeritler alın, burun, çene bölgelerinde büyük yağ lekelerine sahip iken diğer bölgelerde kuru kalıyor ise.


  <FONT face=Verdana size=2>