Cildimizin 7 Düşmani

Moda bölümünde yer alan bu konu Rebel Angel tarafından paylaşıldı.

 1. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  Cildimizin 7 Düşmanı
  1-) Sigara ve icki

  Ikisi de vücudunuzu zehirler ve geriye pörsümüs sarkik bir cilt birakir.Sigara ayrica agiz kenarindaki cizgilerin derinlesmesini hizlandirir.

  2-) Yetersiz uyku

  Gec yatilmis bir gecenin izleri hemen grilesmis yorgun görünümlü bir ciltle kendini ele verir.Eger yeterli derecede uyuyamiyorsaniz,bunu uyandiginizda kan dolasimini saglayacak hareketler ve yüzünüze soguk su carparak telafi etmeye calisin.Uykusuzlugun yol actigi cizgileri kapatmak icin hafif bir nemlendirici sürün.

  3-) Makyaj temizlemeden yatmak

  Gözenekleri tikayarak toksinlerin cilt yüzeyine cikip atilmasini önler.Göz makyaji silinmedigi taktirde bir göz iltihabina neden olabilir.

  4-) Sivilcelerle oynamak

  Deri dokularina zarar verir.Ayrica enfeksiyonun cevreye yayilmasina neden olarak sorunu büyütür.Sivilcelerle hicbir zaman oynamayin.Enfeksiyonlu bölgeye antiseptik melhem sürün.

  5-) Yüzü ovmak ya da asiri fircalamak

  Yüzünüzdeki ölü deriyi temizlemek icin satilan bazi toz ya da kremler deriniz icin fazla kaba gelebilir.Cilt tipiniz ne olursa olsun yüzünüze daima nazik davranin.

  6-) Cok sicak suyla yikamak

  Yikanirken suyu kaynar derecede sicak olmamasi icin önlem alin.Asiri sicak cildi kurutur ve dokulari zedeler.

  7-) Yanlis beslenme

  Sagliksiz besleniyorsaniz deriyi koruyucu yasamsal maddeleri alamiyorsunuz demektir.Ayrica Ultraviyole isinlarindan da uzak durun.

   
 2. green_eyes

  green_eyes Üye

  yanlıs beslenme ve ben birbirimize cok yakınız
   
 3. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  bence bir an önce uzaklaşmaya bak:D:D