Büyüklenmek ile ilgili Sözler

Güzel Sözler bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Büyüklenmekle ilgili Sözler

  Böbürlenme padişahım senden büyük Allah var!

  Sadece imandir ufacik bir tasla bir dagi yika bilen. Kibirlenme bosuna anca tepe aynasiyla bakarsin kendine senden buyuk rabbim var.

  Kibirlenme imkanı varken mütevazı olanı, hevesi varken kötülükleri terk edeni, intikam almaya kudreti varken affedeni Allah yüceltir.

  Sevilince Kibirlenme! Sevmek de, Sevilmek de İmtihandır. T. Akpınar

  Yüreğim kekeme, seni sevdiğini söyleyemeyecek kadar Kibirlenme fazla, tamam gönlümdeki yerin büyük ama Senden de büyük Allah var!

  Yükseğe oturursan, insanlarla kaynaşmak icin inmek istediğinde çok zorlanırsın. Ne olursan ol, kibirlenme. Kibir, özgürlüğünü elinden alır!

  Yüzde ısrar etme doksan da olur,insan dediğinde noksan da olur,sakın büyüklenme elde neler var,bir ben varım deme,yoksan da olur. - Mevlana

  İnsanlara yanağını çevirip (büyüklenme) ve böbürlenmiş olarak yeryüzünde yürüme.Çünkü Allah, büyüklük taslayıp böbürleneni sevmez.LOKMAN/18

  Nefis övüldükçe firavunlaşır. Alçakgönüllü ol, büyüklenme! Yusuf gibi güzel olamadıysan bari Yakup gibi ağlamayı öğren...(mesnevi)

  Herkesin bir fikri var ve o fikirlere hep saygı duyulmalı. Senin aşağıladığın o düşünce tek çözüm olabilir. Büyüklenme yerini bil.

  Orası Âhiret yurdudur. Onu yeryüzünde böbürlenme ve bozgunculuk peşinde koşmayanlara veririz." (Kasas: 28/83).