Burun hızması nasıl takılır ne tarafa takılır

Soru & Cevap bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  burun hızması nasıl takılır, burna hızma takma, burun hızması hangi tarafa takılır
  Başlangıç olarak şu söylenebilir: Hızma takınca çok acımıyor aynen kulak delinir gibi… Taktıktan sonra 10 dakika garip bir şey hissediyorsunuz bir fazlalık var burnunuzda o kadar. Hızmayı takıldıktan sonra bir hafta boyunca krem sürmek gerekir. Günde 2 defa dışardan sürdüğünüzde onu temiz tutmuş ve olası bakterilere karşı korumuş oluyorsunuz. Delerken kullandıkları ya da ilk taktığınız hızma şekli ve çeşidi ne olursa olsun altın platin ya da titanyum olsun. Gümüş ya da diğer metaller komplikasyonlara yol açabilir. Küçük bir aksesuar olduğu için hızma fiyatları; altın ve hatta pırlanta taşlı olsa bile çok pahalı değildir.

  Takıldığı ilk bir hafta boyunca hızma ile fazla oynamamak ya da döndürmemek gerekir. Yüzünüzü kurularken ve üstünüzü değiştirirken dikkat edin yerinden çıkıp düşmesi muhtemeldir. Hızma taktığınızda hemen algıda seçicilik yaşamaya başlıyorsunuz ve etrafta ne kadar çok hızma takan kişi olduğuna şahit oluyorsunuz.
  Bir haftadan sonra hızmanızı tamamen hissetmemeye başlıyorsunuz yani unutuyorsunuz. O zaman havlunuza takılabiliyor ikinci haftaya erişene kadar çekiştirip oynadıkça acı verebiliyor.

  2 haftadan sonra artık boş zamanlarınızda elinizi kulağınıza götürüp küpe ile oynadığınız gibi hızma ile oynamaya başlıyorsunuz. İlk bir ayla birlikte eskisini çıkarıp beğendiğiniz daha rahat bir hızma takabilirsiniz. İlk takılan hızma genellikle büyükçe oluyor. İlk değiştirmede hızmayı taktırdığınız yere gitmeniz önerilir nasıl takıp çıkarmanız gerektiğini sorun ve öğrenin.