Bobo'nun eşi: Bazen odun gibi bir adam oluyor

Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Bobo, bütün futbol hayatını Beşiktaş'ta geçirebileceğini söyledi.

Beşiktaş Dergisi'nin Aralık ayı sayısında eşi Raquel ve kızı Julia ile birlikte röportajı yer alan Bobo, eşinin "Futbol hayatının sonuna kadar Türkiye'de oynar mısın?" sorusuna, "Daha önce de bana bu soru sorulmuştu. Bana kalırsa, bütün futbol hayatımı Beşiktaş'ta geçirebilirim" yanıtını verdi.

Bobo, siyah-beyazlı taraftarların sevgi gösterileri karşısında çok duygulandığını da ifade ederek, “Taraftarın tepkileri ya da bize karşı olan sevgi gösterilerinde çok duygulanıyorum, tüylerim diken diken oluyor” dedi.

Futbol dışında konuların da ele alındığı röportajda, Brezilyalı futbolcu kolay bir çocukluk geçirmediğini belirterek, “Kolay bir çocukluğum olmadı. Annemin ve üvey babamın koşullarının çok iyi olduğunu söyleyemem. Çocukluğum zorluklar içinde geçti ama mutluyduk. Kızım Julia 2,5 yaşında. Benim çocukluğum boyunca, onun şu ana kadar sahip olduğu kadar oyuncağım olmadı. İyi bir okula gidiyor. Ben buna da sahip değildim. Bunlar önemli şeyler” diye konuştu.

Eşi Raquel ile bir partide, arkadaş aracılığıyla tanıştığını kaydeden Bobo, “Önce çok iyi iki arkadaş olduk. Daha sonra ilişkimiz değişiklik gösterdi ve evlenmeye karar verdik. Normalde erken evlilik Brezilya'da alışılmış bir şey değil. Ama kişilerin tercihlerine ve hayat anlayışlarına göre değişebiliyor. Bazıları erken evleniyor, bazıları erken evlenmek istiyor ama maddi durumu iyi olmadığı için evlenemiyor. Biz de Türkiye'ye gelmeden bir sene önce evlendik” şeklinde konuştu.

Bobo, hayatta aldığı kararlarda kızının etkili olduğunu dile getirerek, “Onun için neyin iyi olacağını düşünüyoruz ve kararlarımızı zaman zaman o yönde değiştiriyoruz” dedi.

“Asla taviz vermeyeceğin bir hayat felsefen var mı” sorusuna Brezilyalı futbolcu, “Mutlu olmak... Kızımı iyi bir şekilde yetiştirmek ve iyi bir kariyerim olmasını istiyorum” yanıtını verdi.

Türk yemeklerinden en çok kuru fasulye ve pilavı sevdiğini anlatan Bobo, giyimde siyah rengi tercih ettiğini, İstanbul'da en beğendiği yerlerin ise Ayasofya ile Topkapı Sarayı olduğunu söyledi.

Bobo, nerede ve nasıl yaşlanmak istediği sorusuna ise “Herhalde deniz kenarında yaşlanmak isterim. Günümüzde yaşlıları tek başına bırakıyorlar. Ben böyle olmasını istemem” cevabını verdi.

RAQUEL: "BAZEN ODUN GİBİ BİR ADAM OLUYOR KARŞIMDA"

Brezilyalı futbolcunun eşi Raquel ise Bobo'nun nasıl bir eş olduğu sorusuna, “Gününe göre değişiyor. Bazen bir uyanıyor, odun gibi bir adam oluyor karşımda. Ama istediği zaman da çok romantik olabiliyor” yanıtını verirken, “Bobo'nun bugüne kadar yaptığı en romantik şey nedir” sorusu üzerine de “Son Sevgililer Günü'nde Nobre ve eşiyle birlikte yemeğe çıkacaktık. Bir yüzük takmıştım. Evden çıkmadan önce elimi tuttu ve (Bu yüzüğü mü takacaksın) diye sordu ve parmağıma başka bir yüzük taktı. Akşam da ikinci bir yüzük hediye etti. Aynı günde iki yüzük hediye etmiş oldu. O gün çok romantikti. Ayrıca nereye gideceğimizi konuşurken, seçimi bana bırakması da çok hoşuma gidiyor” şeklinde konuştu.