Birand'ın Saçmalıkları ..

Harbi Geyik bölümünde yer alan bu konu eVaq0Liq tarafından paylaşıldı.

 1. eVaq0Liq

  eVaq0Liq Bayan Üye

  İşte Birand'ın ağzından çıkan ve yazılanlarla bire bir aynı olan kelimeler;

  * Kara kar kabusu (Okurken; "Kaaara kaaar kaabusu" demiştir Birand Efendi. Güya "a" harfini uzatacak ama hangisini. Ama adama hak vermek lazım denedim bende de zor oldu. Ama bana haber bülteni sun diye milyon dolarlar vermiyorlar. İsterseniz siz de deneyin.)
  * Ne kadar donacağız? Donacak mıyız? Az mı donacağız yoksa çok mu donacağız? (İran ve Rusya'nın doğalgazımızı kesmeleri nedeni ile yayınlayacağı haberin girişinde Birand'ın ağzından çıkan doğal kelimeler.)
  * Geliştik. Hem de çok geliştik. Doğalgaz yemekler sobalar kaloriferler... (Türkiye'nin bu kaynak ile medeniyet atladığını ifade etmeye çalışıyor. Yemekler nerden çıktı onu anlamadım.)
  * Futboldan konuşalım biraz da. Ne yazık ki Osman Tanburacı yanımda... (Milli takımın kura çekilişini değerlendirecekler. Habere giriş bu şekilde yapılıyor. Osman Tanburacı da hala oturuyor. Otur Osman otur. Ne yazık ki seni izliyoruz.)
  * İster börek deyin ister poğoça isterseniz de löpçük deyin. İyi gruba düştük. (Mehmet Ali Birand'ın verdiği söz ile Osman Tanburacı'nın ağzından çıkan cinaslı cinaslı laflardan biri.)
  * Hocam çıtır maçları dışarıda oynayınca ne yapacağız? (Osman Tanburacı telefonda Fatih Terim'e söylüyor. Fatih Terim de "Biz iyiysek iyi gruba düşmüşüzdür. Kötüysek kötü takıma düşmüşüzdür" dedi. Bundan yarım saat sonra TV8'i izledim orda da aynı lafı söyledi. Daha sonra da TGRT'yi açtım aynısını orda da söyledi ama bu sefer kamera karşısında. Biraz değişiklik olsa ne olurdu Fatih Hocam?)

   
  Benzer Konular
  1. film şaçmalıkları

  2. Mehmet Ali Birand Kimdir

  Yükleniyor...
 2. Papatya_Perisi

  Papatya_Perisi Baby on Board

  ehehehe :D güzel paylaşım emeğine sağlık :)
   
 3. Ömer

  Ömer Yönetici

  bir kerede mardin midyad diyeceğine, madrid midyad mı ne demişti bu adamın duruşu bile saçma :D
   
 4. eVaq0Liq

  eVaq0Liq Bayan Üye

  bişi değil:)