Bilgisayarınızı mahvedenin resmidir !

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Bilgisayarınız için ciddi bir tehdit unsuru olan virüsleri çıplak gözle görmek ister misiniz? Bilgisayarınızın en büyük başbelası! Size göz ile görme fırsatı.

  AP'nin haberine göre İngiltere'de bir sanat galerisi, teknolojiyi kâbusa dönüştüren bilgisayar virüslerinin resimlerini sergiliyor. Sergide baş belası elektronik postalardan Truva atlarına kadar pek çok virüs türü ifşa ediliyor.
  Bir bilgisayar şirketiyle Rumen bir sanatçının ortak projesi olan sergi, bilgisayar tutkunlarına, sistemlerine zarar veren virüslerin neye benzediğini görebilme şansı tanıyor. Sergilenen farklı şekil ve renklerdeki virüsler, insan yapımı bir programdan çok birer canavarı andırıyor. Her virüs, karakteri temel alınarak resme dönüştürülmüş.

  Kullanıcıların yasal bir kaynaktan geldiğini düşündükleri bir programı açmaya yöneltilmeleri yoluyla yayılan Truva atı, parlak sarı renkte resmedilmiş. Bu tehlikeli virüs organik bir görünüme sahip.

  Kullanıcılar arasında yayılan ve yönlenilen bir siteden virüsleri indiren spam postalarsa yeşil renkte ve bir örümceğe benziyor. İlginç fuar, siber alemin düşmanlarını tanımak için iyi bir fırsat...
   
  Son düzenleme: 9 Haziran 2010