bikini giymenin 10 altın kuralı

Moda bölümünde yer alan bu konu gizems tarafından paylaşıldı.

 1. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  Her kadının bikini giyebileceğini iddia eden tasarımcılar, toplu bir kadının bile bikiniyle ince görünebileceğini savunuyor. Modacılar, doğru mayo seçimi için şunları öneriyor...
  1- Boyuna çizgili mayoların 'daha ince' gösterme özelliği vardır. Zayıflıktan yakınanlar ise iri desenli mayoları tercih etmelidir.
  2- Açık renk bikiniler daha kilolu, koyu renk modeller ise daha zayıf gösterir.
  3- Bacak bölgesi fazla oyuk olan modelleri giymek için hayli ince ve kaslı olmak gerekir. Bacaklarınız kalınsa, derin oyuklu bikinileri seçmeyin.

  Karnı olana üçgen yasak

  4- Geniş kalçaları gizlemenin en mantıklı yolu, dikkati göğüslere çekmektir. Üst kısmı açık, alt kısmı koyu renk ve desensiz mayolar hem göğüslerinizi daha iri gösterir, hem de kalçalarınızı ustalıkla saklar.
  5- Karnınız varsa kesinlikle üçgen bikini giymeyin. Düz renk mayoları tercih edin. Desenli bir model seçerseniz, göbek kısmınızdaki desenler gerilerek, dikkati göbeğinize toplayacaktır.
  6- Dengesiz bir beden yapısı olanlar, vücudu ikiye ayıran bikini yerine tek parça mayoları tercih etmelidir. Böylece, orantıya yönelik kusurları ustalıkla gizlenmiş olur.

  İri göğüslülere balen şart

  7- İri göğüslü kadınlar, daha düzgün bir görüntü için, kesim nasıl olursa olsun balenli modelleri tercih etmeli. Bu arada iri desenlerden de kaçınmak gerekiyor.
  8- Küçük göğüslü kadınlar son yıllarda yeniden moda olan boyundan bağlamalı üçgen bikinileri rahatlıkla giyebilir. Geometrik desenler onlar için idealdir. Askısız bikiniler de küçük göğüslülere çok yakışır.
  9- İri göğüslerinizi saklamak istiyorsanız, üçgen bikinilerden kaçınmalısınız. Bikini üstlerinin altlara göre daha koyu renkte olması ise göğüsleri daha küçük gösterir.
  10- Düşük belli bikini modelleri, üst bedeni uzun olanlarda ve orta yaş üstü hanımlarda iyi durmaz. Bacaklarınız vücudunuza oranla daha kısaysa ise derin bacak oyuklu modelleri seçin.