Bayburt Ramazan İmsakiyesi 2017 - Bayburt Sahur ve İftar Vakitleri

2017 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Bayburt iftar vakti hangi saate denk geliyor? Bayburt için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2017 Bayburt Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Saatleri

  Kutlu demlere doğru tekradan girmek üzereyiz. Geçen yıldan beri özlem duyduğumuz konuk elhamdülillah kapımızı yine çaldı. Ramazan ayı kişileri bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası affedilme ve sonu da cehennemden kurtulma ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç görevinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen insanlar bu vazifenin nasıl yapıldığını iyice idrak etmeli ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

  Oruç zamanı imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okununca oruca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti adı verilir.

  Sitemizin bu sayfasında Bayburt kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanmış iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

  Allahü Teala şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul eylesin.

  Bayburt İmsakiyesi 2017

  bayburt-imsakiye.png

  Mayıs ayını 27. günü yani Cumartesi gecesi ilk kez sahur yapacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (21 Haziranı 22 Hazirana bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak ihya edeceğiz.

  Bildiğiniz gibi 25 Haziran Pazar günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Bayburt için Bayram Namazı vakti : 05:36

  Yukarıda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden alınmıştır.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png