Başak burcu günlük yorumu

Burçlar & Fal Dünyası bölümünde yer alan bu konu goldprincess tarafından paylaşıldı.

 1. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  29 Ocak 2010
  Cuma


  Sevgili Başaklar, 06:49-16:11 saatleri arasında Ay gezegeninin boşlukta olması dolayısıyla, aşk ilişkiniz, yaratıcı ifade gerektiren tüm faaliyetleriniz ve çocuklarınızla ilgili konularda, elinizde olmayan durumların yarattığı bir güvensizlik çekebilirsiniz. Sizin isteğiniz ilgi ve sevgi duygusunun karşılıklı olarak doyuma ulaştığı sağlıklı bir aşk ilişkisi yaşamak olduğu halde, duygusal ve ruhsal olarak kendinizi güvende hissetmeyebilir ve geleceğinizi planlamakta isteksizlik duyabilirsiniz. Çünkü karşınızdaki engellerle tek başına mücadele vermek zorundasınızdır. Kendinize bir yön çizmek konusunda aşırı duygusal davranabilir, amaçlarınızı gerçekleştirmektense kadere teslimiyet içinde olabilirsiniz.
  Bu saatler içinde duygularınızın sizi esir alarak gereksiz yere kendinizi üzmek yerine sakin bir şekilde gündelik işlerinizi düzene koymanız faydalıdır. Bütün bunlarla başa çıkabilmenin yolunun bilinçli düşünmekten geçtiğini lütfen unutmayınız. 16:11 sonrası Ay gezegeni Aslan burcunda ilerlemeye başladığında, hassasiyeti veya size engel çıkarabilecek dürtülerinizi geriye çekerek, tüm gücünüzü, işinizde başarılı olmaya, yeteneklerinizi ortaya koyarak kendinizi ifade etmeye yönlendirirseniz, gayet keyifli bir akşam geçirmiş olursunuz.

   
 2. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  30.01.2010

  Olaylar karşısında duygusal bir tavır ortaya koyabilirsiniz. Ancak, bu tutumunuz kısa sürecek. Olayların gelişmesini sakin bir şekilde bekleyebilirsiniz. Önceden aldığınız kararlarınızı uygulamaya devam etmelisiniz.
   
 3. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  31.01.2010

  Bugün sağlıklı düşünüp doğru kararlar alabilir, zeka ve kişisel yeteneklerinizden faydalanabilirsiniz. Bugün değer verdiğiniz kişilerle yapacağınız sohbetlerden alacağınız tavsiyeler, ileriye dönük işlerinize ışık tutabilir.
   
 4. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  Sevgi ve aşk duygularınızın yoğunlaştığı bir gün. Sevdiğiniz kişi ile ilişkinizde yapıcı bir tavır içinde bulunarak, varmak istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Yaptığınız işe ve çalışmaya karşı duyduğunuz isteksizlik, performansınızın düşmesinde ciddi rol oynuyor. Kendi kendinizi motive etmeye gayret etmeniz önemli. Her türlü şarta kendinizi rahatça adapte edebilmenizin faydalarını bir kez daha göreceksiniz. Zevklerinizi, temel ihtiyaçlarınız gibi görmeniz bütçenize olumsuz yansıyor.
   
 5. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  02 Şubat 2010
  Salı


  Sevgili Başaklar bugün burcunuzun son derecelerinde boşluğa girecek Ay nedeniyle saat 06:18-15:42 arasında sakin yaklaşımlar içinde olmak, herhangi bir konuda ilk adımı atmamak, günü kendi akışı içinde değerlendirmek tüm burçlar gibi, sizin için de geçerlidir. Ayrıntılı işlerle uğraşabilir, insanlara yardımcı olayım derken dağılabilir hatta yorulabilirsiniz. Uygun bir planlama içinde hareket etmeniz gerekebilir. Güvencenizle alakalı konular bugün gündeminizde odak noktanız olabilir. Ne kadar sıkıcı işlerle uğraşsanız da, hatasız bir şekilde yapmaya özen göstermeniz gerektiğinden yorgunluk çekebilirsiniz. Sağlığınız ve iş ortamınızla ilgili mevzular bugün önemini koruyor olabilir.
  Çevrenizdeki insanlarla iyi ilişkiler kurmanız, görevlerinizi yerine getirmenizde faydalı olabilir. Fikirlerinizi ifade etmeye çalışırken daha detaylı bir şekilde anlatabilir ve içgüdüsel bir şekilde çalışma hayatınızı ön plana alabilirsiniz. Saat 15:42 itibariyle, Terazi burcunda ilerlemeye başlayan Ay, tarafsız bir şekilde kendinizi gözden geçirmeniz için gayet olumludur. Yalnız bunu yaparken, bazı konulardaki terslikler nedeniyle kendinizi suçlamayınız ve başarısız biri olduğunuzu sakın ola ki düşünmeyiniz.
   
 6. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  03 Şubat 2010
  Çarşamba


  Sevgili Başaklar bugünkü enerjileri ilişki tiplerine incelemek gerekebilir. Birincisi birbiriyle uyum sağlamış ve yeni bir dünya kurmak için gönül birlikteliği yapmış çiftler, ikincisi ise gerek ilişkisinde gerekse maddi açıdan sorun yaşayan Başaklar. İlişkisini evlilikle noktalamak isteyenler için parasal açıdan devam eden belirsizlikler can sıkmaya devam ediyor. Geleceğinizle ilgili kararlar vermeniz ve yeni bir dünya kurabilmeniz için gerek sizin gerekse partnerinizin öncelikle finans açısından rahatlamanız gerekiyor. Bu olmadığı takdirde beraberliğiniz aynı nokta üzerinde zamanla rutinleşecek gibi. İkincisi ise bir türlü ilişkisini istediği şekilde yaşayamayan, sorunlarla boğuşurken bir de parasal konularla baş etmeye çalışan Başaklar Onların durumu ise çok daha zor.
  Çünkü sosyal hayata yeniden katılmaları, güç elde edebilmeleri için öncelikle yaralarını sarmaları, hayata tekrar bağlanmaları ve yeniden hedefleri için atağa geçmeleri lazım. İşte bütün bunların olması, tamamen maddiyatla ilgili. Evet önünüzdeki resim pek iç açıcı gibi değil gibi görünebilir. Peki o zaman sabır ve mücadeleyi bir kenara bırakarak pes mi edeceksiniz. Kesinlikle böyle bir şey size uygun bir tavır olmaz. Para konusundaki bu engel Ocak ortasından beri devam eden Satürn geri hareketidir. Yapmanız gerekense harcamaları olabildiğince kısmak, gereksiz yere risk almamak ve tabi ki bir an evvel iş sorunlarınızı halletmek. Çünkü bu sıkışıklığı, azminizden bir şey kaybetmeden sakin ve kontrollü bir şekilde gözden geçirmeniz halinde uygun bir formül bulmanız mümkündür.
   
 7. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  04 Şubat 2010
  Perşembe


  Sevgili Başaklar, 11:28-18:56 arasında Ay gezegeninin boşlukta olması nedeniyle, mesleki alanda daha fazla yoğunlaşmanız ve yarım kalan işlerinize öncelik tanımanız son derece yararlıdır. Tabi ki yeni bir girişim için öğleden sonrası pek uygun olmayabilir. İşlerinizi düzgün bir seyirde sürdürmeniz zorlaşabilir. Bazı kişiler veya otorite konumunda bulunanlar, artı görevlerle karşınıza çıkabilirler. İlişkilerde uzlaşı içinde hareket etmek kesinlikle gereklidir. Rutin bir şekilde günlük görevlerinizi halletmeniz, yarım kalan işlerinizi bitirmeye çalışmanız size ek zaman kazandırabilir. Böylece enerjinizi boşuna harcamamış, moralinizi gereksiz yere bozmamış olursunuz. Bugün ayrıca iş hayatınızla ilgili konularda sevilmek, üstleriniz tarafından takdir edilmek ihtiyacınız oldukça yoğundur. İşinizden elde ettiğiniz gelir veya işinizin size toplum içinde sağladığı prestij bugün sizler açısından gayet önemli olup, eğer böyle bir durum içinde değilseniz günü gerilimli geçirmeniz mümkündür.
  Siz her türlü görevin altından kolaylıkla kalkabilecek güce sahipsiniz. Yeter ki, birileri yaptığınız işleri değerli bulsun ve yeri geldiğinde bunu hem maddi ve hem de manevi açıdan ödüllendirsin. İşte o zaman olmazları olur hale getirebilirsiniz. Saat 18:56 sonrası sorunlarla uğraşmak yerine, güven içinde yaşamak arzunuz ön plana çıkar. Sanıldığının aksine sizin için başarı, paradan çok daha önemlidir. Çünkü başarılı olduğunuz takdirde birilerinin dikkatini çekeceğinizi gayet iyi bilirsiniz. İşte bu yüzden hedeflerinize önem vermekte, ideallerinizi gerçekleştirmek için savaşmaktasınız. Bu savaşta en önemli ihtiyacınız ise, adil ve hakça bir paylaşım. Yani kimsenin, birilerinin ayağını kaydırmaya çalışmadığı bir düzende görev almak. Bugünkü enerjiler altında bütün bu yazılan konular üzerinde düşünmeye çalışabilirsiniz.
   
 8. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  05 Şubat 2010
  Cuma


  Sevgili Başaklar haftanın son iş gününe, gayet güçlü bir enerjinin etkisi altında girmekteyiz. Ay gezegeninin Akrep burcu seyri, özellikle ilişkisinde sorun olanlar için mantıklı düşünmeyi ve karşılıklı olarak konuşarak çözüme gitmeyi simgeliyor. Yani ne yaşandıysa yaşandı herşey olgun yaklaşımlar içinde ele alınırsa kendiliğinden düzelebilir. Ayrıca bu etki altında inatlaşmalardan uzak durmak lazım. Ortak hedefleriniz olan kişilerle de iyi geçinmeye çalışmak, kafanızın içindeki planları hayata geçirebilmek için azimli olmak da önemli. Herkes tarafından takdir görmek, kabul edilmek taraflısı olacağınız bugün, bunun aksini düşünen kişilerle çatışmak yerine politik davranmak yararlı olabilir. Yani madem bu kişilere ihtiyacınız var, o zaman çıkarlarınızın bilinci içinde hareket etmeye çalışınız.
  Günün bir başka önemli etkisi ise, eskiye ait parasal meselelerle ilgili olarak, sıkıntılarınızın yarattığı baskıyla ani kararlar vermemeniz, ne olursa olsun nazik ve sevimli bir şekilde konuşmanızdır. Bu nezaket hani deyim yerindeyse, yılanı deliğinden çıkarmanızı sağlayabilir. Yakın çevrenizi oluşturan kişilerle, kardeşleriniz, arkadaşlarınızla sıkıntılarınızı paylaşırken, koparıcı tarz yaklaşımlar yerine bütünleştirici bağlayıcı yönde hareket ederseniz, isteklerinizi o denli kolay elde edebilir, problemlerin üstesinden gelebilirsiniz.