Balık kılçığını çıkarırken diş fırçasını yuttu

Garip Olaylar bölümünde yer alan bu konu sevdaL tarafından paylaşıldı.

 1. sevdaL

  sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde

  Emine C. 6 ay önce balık yerken boğazına takılan kılçığı çıkarmaya çalıştığı diş fırçasını yuttu. Ameliyattan korkan C. mide ağrıları dayanılmaz hale gelince son çare olarak Prof. Yaşa’ya başvurdu. Yaşa, fırçayı ‘endoskopi’yle çekip aldı.

  AYDIN’DA Emine C. 6 ay önce balık yerken boğazına kılçık takıldı. C. diş fırçası ile boğazına takılan kılçığı çıkarmak isterken istem dışı yutkununca, dış fırçası midesine kaçtı. Aydın’daki iki devlet hastanesine başvuran Emine C.’ye, çekilen filmler sonucunda mide ameliyatı önerildi.

  30 DAKİKADA ÇIKARILDI

  Ancakgenç kadın korktuğu için ameliyat olmayı kabul etmedi. 6 ay midesinde diş fırçası ile yaşayan C, mide ağrıları dayanılmaz hale gelince Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Kliniği’nde Prof. Dr. Hadi Yaşa’ya başvurdu. Yaşa sorunu ameliyatsız halletti. Dünyada ilk kez ameliyatsız mideden diş fırçası çıkaran Prof. Yaşa, endoskopi (boşluklu organlarda içeriden görüntü almayı sağlayan alet) ile midedeki diş fırçasının yerini tespit ettikten sonra özel aletler yardımıyla ağızdan hastanın midesine inerek diş fırçasını tutttu ve yaklaşık 30 dakikada çekerek çıkardı. Yaşa operasyonun ardından ‘Hastamızın hem sancıları dindi. Hem de sağlığına kavuştu’ dedi.

  DÜNYADA İLK KEZ YAPILDI

  BUGÜNEkadar çivi, iğne, cam, tel parçası gibi bir çok maddenin endoskopi ile mideden ameliyatsız çıkarılabildiğini belirten Prof. Dr. Yaşa ‘Ancak dünyada ilk kez midedeki bir diş fırçasının endoskopik yolla ve ameliyatsız çıkarıldığını biliyorum. 25-29 Ekim’de Antalya’da yapılacak 5. Hepatogastroenteroloji Kongresi’nde bu vakayı sunacağım’ diye konuştu. İHA
   
 2. Papatya_Perisi

  Papatya_Perisi Baby on Board

  Allahım ne akıl var bizim millette diş fırçası ile kılçık çıkar mı? hadi uğraşıyon koca diş fırçasını nasıl yutuyon??

  tobe tobe ya Rabbim bu millete akıl fikir ver... AMİN