Bağışlanma Dileği

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Ey şefkati ve merhameti sınırsız olan Allahım, Bütün kalbim, ruhum ve samimiyetimle ellerimi Sana kaldırıp yalvarıyorum Bugüne kadar Sana dönmek, Senin sevmediğin şeyleri yapmamak ve bütün ruhumla Sana bağlanmak konusunda verdiğim sözleri bozdum Hep nefsimin ve şeytanın çirkin tuzaklarına kapılıp, vicdanım feryat ettiği halde, Senin huzurunda Sana isyan anlamına gelecek kötülükleri işleme cüretkarlığında bulundum Ben şu anda Sen’in kudretinin tecellisiyle bu sözleri söylerken, tekrar, utançla kararmış alnımla huzurunda boynumu eğiyorum Bir daha Sen’in engin merhametine sığınarak, azabından korkup rahmetin için yalvarıyorum Şefkatli ve Merhametli Allahım, Şüphesiz, Sen’in kullarına olan şefkat ve merhametin, bütün annelerin ruhlarına bağışladığın evlat şefkatiyle karşılaştırılamayacak kadar büyük ve sınırsızdır Tekrar, rahmetini ümit ederek, bulanık gözlerimi göğsüme indirip, bağışlanmamı diliyorum Sen’den başka el açacağım, sonuçta Sen’den başka kapısına sığınacağım, Sen’den başka kalbimin ve ruhumun sınırsız arzularını tatmin edebilecek kimse yok Rabbim… Bir daha, beni bağışlamanı içtenlikle istiyorum Sen’in sevmediğin ve beni Sana sevdirmeyecek şeyleri yapmamak hususunda, bana sağlam bir irade vermeni diliyorum Nefsime galip gelmek, nefsimin çirkin arzularını senin çizdiğin meşru daire çerçevesinde tatmin etmek konusunda bana başarı vermeni diliyorum Şüphesiz benim ve sevdiklerimin ve sevmek istediklerimin sahibi Sensin Sen’in mülkün olan şeylere yönelen nefsimin Senden izinsiz istemesine karşı, Sen’in yardımına sığınıyorum Bana insanlığın özellikle sonsuz mutluluğunu destekleyecek çalışmalarda bulunmama yetecek bir beden ve zihin sağlığı bağışlamanı diliyorum Allahım… Evreni O’nun nurundan yarattığın, bizim Seni tanımamızı borçlu olduğumuz Sevgili Peygamberimizin (asm) sana olan engin sevgisi hürmetine; Senin Kadir, Rahim ve Vedud isimlerinin hürmetine, yakarışlarımı katında kabul eyle Hayırlı hedeflerimden ayrılmama izin verme Allahım! Beni sürükleyip Senden uzaklaştırmaya yırtınan nefsimin ellerine teslim etme Seni sevmekten daha büyük bir mutluluk olamaz Lütfen Seni bana sevdir Ruhuma her sabah bu duayı samimiyetle okumaya beni teşvik edecek bir arzu ver Rabbim! Beni bağışlayıp, sevdiklerine dahil etmeni istiyorum Beni karanlık ve tehlikeli yollardan geçirirken yalnız bırakmamanı, benim yanımda olduğunu hissetmemi sağlamanı istiyorum Kusurlarımdan utanıyorum Yalanlarımdan, bencilliklerimden, ikiyüzlülüklerimden, şükürsüzlüklerimden utanıyorum Eğer beni bağışlarsan ve seversen, bundan daha büyük neyi başarabilirim Kovulanlardan olmaktan ısrarla ve içtenlikle sana sığınıyorum Allahım Senden uzaklara düşmekten Sana sığınıyorum Amin…