Bağcılar Futbol Okulu Açıldı

bjk1903carsi Harbi Beşiktaşlı
Bağcılar Futbol Okulu Açıldı

Futbola hevesli olan genç isimleri Türk futboluna kazandırmayı amaçlayan Kulübümüz, yeni Futbol Okulu’nu bugün (6 Eylül) Bağcılar'da açtı. Bağcılar Futbol Okulumuz’un açılış törenine Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve futbolcularımız da katıldı. Açılışa Genel Sekreterimiz Sayın Kenan Öner, Asbaşkan, Mali İşler Sorumlusu ve Sayman Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ertunç Soğancıoğlu, Asbaşkan, Jimnastik ve Atletizm Şubeleri'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Behçet Ümitlen, Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Halim Aydın, Tesisler, Bedensel Engelliler ve Güreş Şubeleri'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Hüseyin Yücel, Spor Okulları'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Nedim Sarsmaz katıldı. Törende ayrıca futbolcularımızdan Cisse ve Baki Mercimek ile Befam yetkilileri de hazır bulundu.

Törende konuşan Genel Sekreterimiz Sayın Kenan Öner, sporun günümüzde bilimsel olarak yapıldığını belirterek, “Spor artık bilimsel oldu. Bu yüzden de çocuklarımızı küçük yaşlarda spora alıştırmamız lazım. İyi şekilde dizayn edilmiş, iyi eğitim verilen okullardan yetenekleri sporcular çıkıyor. Bu açıdan spor okulları çok önemli. Hem bu spor okullarındaki eğitmenler, hem de aileler, ortaklaşa olarak çocukların sportif gelişimini sağlamak zorundalar. Spor okullarından da bu konuda faydalanmalıdırlar” diye konuştu.

Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Halim Aydın ise altyapıya büyük önem verdiklerini ifade ederek, “7-8 yaşındaki çocuklara yönelerek bu yaşlardaki çocukları eğitiyoruz. Bu yaşlarda yetişmelerine katkı sağladığımız oyuncular, 14-15 yaşlarından itibaren profesyonelliğe aday sporcu oluyorlar. Sayın Nedim Sarsmaz’a yaptığı hizmetlerden ötürü çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir açılış oldu. Buradaki çocukların coşkusu bizleri çok mutlu etti. Biz çocukları sokaktan kurtarıp, Türk futboluna kazandırıyoruz” dedi.

Spor Okullarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Nedim Sarsmaz da Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak kendilerini topluma karşı sorumlu hissettiklerinin altını çizerek, “Amatör dallarda halka sporu ulaştırıyoruz. Bazı nedenlerden dolayı buradaki futbol okulumuzu kapatmıştık. Şimdi çok daha görkemli bir tesisi tekrar Bağcılar’da faaliyete geçirdik. Beşiktaş’ın spor okullarına ve altyapılara verdiği önem her geçen gün biraz daha artacaktır. Zamanla spor okullarımızı tüm Türkiye’ye hatta dünyaya yaymayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Futbol Okulumuz'un öğrencileri, açılışa katılan futbolcularımızla sohbet edip bol bol fotoğraf çektirdiler.

Bağcılar Futbol Okulumuz’un adresi ve irtibat numarası şöyle:
Adres: Ay Yıldız Spor Tesisleri Göztepe Mahallesi, Namık Kemal Caddesi, Saray Sokak Numara 14 Bağcılar
Telefon: 212 446 35 90

Son düzenleme moderatör tarafından: