babadan son öpücük

prenses MoNo MeLeği ♥
ABD işgalinin açtığı yaralar, yıktığı yuvalar, kararttığı hayatlar, yetim bıraktığı çocuklar, evlatsız bıraktığı anne babalar. Bu hikayede onlardan sadece biri.

Babadan son öpücük
babadan-son-opucuk.jpg

Cehennem azabı gibi. Bir babanın görmek istediği en son şey. Ajansların geçtiği bu fotoğraf dünyayı derinden sarstı

Irak son üç ayın en kanlı saldırısına sahne oldu. Bağdat'ta aralarından kadın ve çocukların bulunduğu 52 kişi öldü.

Uluslararası haber ajanslarının geçtiği bu fotoğraf dünya kamuoyunu derinden sarstı. 2 yaşındaki Faysal da kurbanlar arasındaydı.

Babası kucağına almış son kez öptü. Öpüp koklamaya doyamadığı yavrusunun cansız bedenine sarıldı. Yüzü gözü kanlı Faysal'ı hiç bırakmayacakmış gibi uzun uzun öptü.

Kimbilir oğlu için ne planlar yapıyordu onunn mutluluğu için ne hayaller kuruyordu? Kaos ve işgal ülkesi Irak'ta çocukların akibetleri böyle noktalanıyor malesef.

Kahreden insanın iç yakan, azap veren bir görüntü. İnsan psikolojisini alt üst eden, ruh dünyasını çökerten bir tablo.. Faysal gibi onlarca yüzlerce çocuk her gün ölüyor. Kimisi babasınının kimisi annesinin kimisi de abilerinin kolları arasında.

Değişen bir şey yok Irak'ta. İşgalin üzerinden yıllar geçti. Yüzbinlerce insan öldü, milyonlarca insan komşu ülkelere iltica etti..

Phils Üye
emperyalistliğin sonuçları diyecek bişey yok amaçlarına ulasana kadar bu böyle sürecek ırakla da sınırlı olmıcak biri buna durda diyemez derse dünya savası çıkar herkes bana dokunmayan yılan bin yasasın havasında

Phils Üye
alısın bu manzaralara yürekleri parçalasada insaniyete duygusu olmayanlar anlamaaz dünya kınamaktan öteyye geçmez kimsede dur demez

Hasan Şeref İlhan Harbi Aktif Üye
Yürek parçalayan bir görüntü. Amerika Irak'a güya demokrasi götürmek için girmişti, ülkeyi bir içsavaşa sürükleyip kan gölüne çevirdi, ne yazık ki Amerikayı lanetlemekten başka elimizden birşey gelmiyor. Paylaşım için teşekkürler kardeşim.

pala dayı Harbi Aktif Üye
Dayının ,kahrolsun amerika,yak bir malborayla bu işler düzelmeeez.Protesto edin,almayın melunun sattıklarını...

yeniçeri JaNiSSaRY
dayıcığım almayalım da hangisini almayalım.çoğumuzun kullandığı ürünlerin %50 si ABD- israil ürünüdür, bunlardan vazgeçilmesi kolay değil insanlar için. Düşünsene HACI ŞAKİR sabunu bile israillilerin :D

pala dayı Harbi Aktif Üye
Yeniçeri dayının çok haklısın kardeşim...Ama karınca misali olamazmıyız,yürüyerek hacca gidemeyiz ama en azından o yolda ölürüz be kardeşim.
Çokmu lazım bize neskafedir,koladır zırt pırt şeyler zaruri olanlara lafım yok.ilaç ve benzerlerine

yeniçeri JaNiSSaRY
Yeniçeri dayının çok haklısın kardeşim...Ama karınca misali olamazmıyız,yürüyerek hacca gidemeyiz ama en azından o yolda ölürüz be kardeşim.
Çokmu lazım bize neskafedir,koladır zırt pırt şeyler zaruri olanlara lafım yok.ilaç ve benzerlerine

sende haklısın dayıcığım ama olmuyo işte;

Dört koldan çevirmişler dünyamızı,
Kimse anlamaz garip halimizi,
Bizim kendi acizliğimizi,
Düzeltecek ilaç var mı??

Ne olduğumuzu, kim olduğumuzu, nerden geldiğimizi bilelim, o da yeter bize, biz geçmişimizi unutmuş dayıcıım kola içmişiz veya içmemişiz ne çıkar ki??:mad:

Hasan Şeref İlhan Harbi Aktif Üye
Yeniçeri ve Pala Dayının karşılıklı mesajlatını ilgiyle okudum, bir kaç kelime de ben yazacağım. Kardeşlerim yüz, iki yüz yıllar bir insan ömründe uzun süreçlerdir ama devletlerin hayatında kısa süreçlerdir. Hepimizin bildiği gibi Osmanlı imparatorluğu 600 yıl dünyada egemen güç olarak varlığını sürdürdü, onun uzantısı olan genç cumhuriyetimiz şu an belki egemen bir güç değil ama istikrarlı bir güç, koskaca SSCB nin, Yugoslavyanın dağılmış olduğu günümüz dünya düzeninde hala istikrarlı bir güç, yani şanlı geçmişimizi unutmadan ama geleceğe de umutla bakmalıyız diye düşünüyorum. Amerika şu anda dünyanın süper gücü konumunda olsada ekonomisi çatırdamaya başladı, tüketim ekonomisiyle büyüyen Amerika artık ekonomik krizin eşiğinde, dolar tüm dünya borsalarında gün ve gün değer yitiriyor. Demem o ki Amerika hep süper güç olarak kalmayacak, zaten Amerikanın yuları yahudilerin elinde, yahudilerki soykırım mağdurları oldukları halde kendileri de müslümanlara soykırım ve asimilasyon yapmaktalar, bunu kah Amerikayı kullanarak, kah kendileri bizzat Filistinde uyguluyorlar. Bu noktada Pala Dayıya hak veriyorum, bizler birey olarak harcadığımız paraların kimin cebine gittiğini bilmek ve ona göre hareket etmekle mükellefiz, verebileceğimiz en büyük tepki budur, bu tepki küçük bir kartopuyla başlar belki birgün bir çığ olup emperyalistlerin kafalarına düşer.