Aziz Yıldırım tekrar hapse girecek mi?

deep Harbi Aktif Üye
Fenerbahçe başkanı tekrardan hapis yatacak mı?

Aziz Yıldırım'ın şike davasındaki cezası, Yargıtay 5. Daire tarafından onaylandı ve bu durumda 3 yıl 8 ay daha hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceği konuşuluyor. Aziz Yıldırım, bu akşam ülkeye döndü ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda binlerce Fenerbahçe taraftarı tarafından coşkuyla karşılandı.

Aziz Yıldırım, daha önce yaptığı açıklamalarda bu kararı tanımayacağını ifade etmişti. Taraftarların tezahüratları arasında karşılanan Aziz Başkan, "Hakkımızda ferman vermişler, uyduk geldik." şeklinde bir açıklama yaptı.

17 Aralık sonrasında gündeme gelen "paralel devlet" tartışmalarının ardından "yeniden yargılanma" meselesi konuşulurken, beklenmedik şekilde gelen onama kararı birçok soru işaretini beraberinde getirdi.

Aziz Yıldırım'ın avukatları, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na "kararı düzeltme" başvurusunda bulundular. Eğer herhangi bir aksilik olmazsa, Yargıtay kararının kendisine tebliğ edildiği anda başkanlık görevi sona erecek ve Aziz Yıldırım, 3 yıl 8 ay daha hapis cezası çekecek. Ancak Aziz Yıldırım'ın bir yıl daha erken tahliye olma ihtimali de bulunuyor. Durumu Denetimli Serbestlik Yasası çerçevesinde değerlendirilecek ve daha erken bir tahliye söz konusu olabilir.

aziz-yildirim.jpg

Bugün, Aziz Yıldırım Fenerbahçe'nin resmi sitesi aracılığıyla duygusal bir mesaj yayınladı. Kızı Yaz'ın kucağında olduğu bir fotoğraf ile birlikte Fenerbahçe taraftarlarını etkileyen bir mesaj iletti. Fenerbahçe camiası, bugün muhalefetiyle daha da birleşmiş durumda ve Aziz Yıldırım'a olan desteklerini göstermektedir.

Son düzenleme moderatör tarafından:
Ömer
Yönetici
Şike sürecinden sonra Aziz Yıldırım'a kızıp Fenerbahçe'ye küsen bir Fenerbahçeli olarak 17 Aralık'tan sonra Aziz Yıldırım'ın da tekrar hapse girmesine gönlüm asla razı değil. Hele hele 65 yaşındaki bir adamın zindanlarda çürümesine asla gönlüm el vermez.

Anladığım kadarıyla bahsedilen bu paralel yapı birini kafaya takarsa onun hakkında suç delili de üretir, hukuku da çiğner, gerekirse ülkenin başbakanını bile hapse atmak için bıçak bileyebilirmiş.

Ergenekon sürecinde hukuka güveni kalmayan bir kesim vardı, 3 Temmuz sürecinde bir kesim daha oluşmuştu, 17 Aralık darbe girişimi sürecinde de hukuka güvenmeyen yeni bir kesim daha oluştu.

Yargı bağımsızlığı naraları atanlar merak etmesinler Türkiye'de yargı aşırı bağımsızdır ancak tarafsız değildir.

Aslı Ertürker Yeni Üye
Aziz başkanı bu saatten sonra o soğuk zindanlara göndermek Fenerbahçelileri değil bütün vicdan sahibi insanları rahatsız eder.

Ömer
Yönetici
Dün Yargıtay Başsavcısı itirazı red etti ve Aziz Yıldırım'a cezaevi yolu gözüktü. Aziz Yıldırım'ı sevmiyorum Fenerbahçe'nin başından gitmesini çok istiyorum ve onu beni Fenerbahçe'ye küstüren adam olarak hatırlayacağım. Ancak yine de 65-66 yaşında bir adamın şike gibi adi bir suçtan hapse girmesine gönlüm razı değil.

Anayasa Mahkemesi bu konuda bir şey yapabilir mi bilmiyorum ama görünen o ki verilen cezayı yatacak.