Aziz Yıldırım tekrar hapse girecek mi?

Fenerbahçe bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

1. deep

deep Harbi Aktif Üye

Fenerbahçe başkanı tekrardan hapis yatacak mı?

Şike davasındaki cezası Yargıtay 5. daire tarafından onanan ve 3 yıl 8 ay daha hapis cezası yatması gündemde olan Aziz Yıldırım bu akşam yurda döndü.

Sabiha Gökçen havaalanında binlerce Fenerbahçeli tarafından karşılanan Aziz Yıldırım daha önceki yaptığı açıklamalarda bu kararı tanımadığını söylemişti. Tezahüratlar eşliğinde karşılanan Aziz başkan ""Hakkımızda ferman vermişler, uyduk geldik." ifadelerini kullandı.

17 Aralık sonrasında gündeme gelen "paralel devlet" tartışmalarının sonrasında "yeniden yargılanma" konusu gündemdeyken bir anda gelen onama kararı kafalarda bir sürü soru işareti yarattı.

Aziz Yıldırım'ın avukatları Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na "kararı düzeltme" başvurusunda bulundular. Yargıtay kararının kendsine tebliğ edildiği anda başkanlığı düşecek olan Aziz Yıldırım, aksi bir durum olmazsa 3 yıl 8 ay daha hapis yatacak. Aziz Yıldırım'ın bir yıl daha erken tahliye olma ihtimali de var. Denetimli Serbestlik Yasası çerçevesinde durumuna bakılarak daha erken çıkabilir.
    aziz-yildirim.jpg
    Aziz Yıldırım bugün Fenerbahçe'nin resmi sitesinden çok duygusal bir mesaj verdi. Yeni dünyaya gelen kızı Yaz'ın kucağında olduğu bir resimle Fenerbahçe'ye gönül verenleri duygulandırdı. Fenerbahçe camiası bugün muhalefeti ile daha da kenetlenmiş durumda.

2. Ömer

Ömer Yönetici

Şike sürecinden sonra Aziz Yıldırım'a kızıp Fenerbahçe'ye küsen bir Fenerbahçeli olarak 17 Aralık'tan sonra Aziz Yıldırım'ın da tekrar hapse girmesine gönlüm asla razı değil. Hele hele 65 yaşındaki bir adamın zindanlarda çürümesine asla gönlüm el vermez.

Anladığım kadarıyla bahsedilen bu paralel yapı birini kafaya takarsa onun hakkında suç delili de üretir, hukuku da çiğner, gerekirse ülkenin başbakanını bile hapse atmak için bıçak bileyebilirmiş.

Ergenekon sürecinde hukuka güveni kalmayan bir kesim vardı, 3 Temmuz sürecinde bir kesim daha oluşmuştu, 17 Aralık darbe girişimi sürecinde de hukuka güvenmeyen yeni bir kesim daha oluştu.

Yargı bağımsızlığı naraları atanlar merak etmesinler Türkiye'de yargı aşırı bağımsızdır ancak tarafsız değildir.

3. Aslı Ertürker

Aslı Ertürker Yeni Üye

Aziz başkanı bu saatten sonra o soğuk zindanlara göndermek Fenerbahçelileri değil bütün vicdan sahibi insanları rahatsız eder.

4. Ömer

Ömer Yönetici

Dün Yargıtay Başsavcısı itirazı red etti ve Aziz Yıldırım'a cezaevi yolu gözüktü. Aziz Yıldırım'ı sevmiyorum Fenerbahçe'nin başından gitmesini çok istiyorum ve onu beni Fenerbahçe'ye küstüren adam olarak hatırlayacağım. Ancak yine de 65-66 yaşında bir adamın şike gibi adi bir suçtan hapse girmesine gönlüm razı değil.

Anayasa Mahkemesi bu konuda bir şey yapabilir mi bilmiyorum ama görünen o ki verilen cezayı yatacak.