Aziz Yıldırım tahliye edildi mi

Gündem bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Aziz Yıldırım tahliye edilmedi!
  Futbolda şike davasının 15. duruşmasında Tamer Yelkovan'a tahliye kararı çıktı.
  [​IMG]
  İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Futbolda Şike davasının 15. duruşmasında Fenerbahçe Spor Kulübü Mali İşler Müdürü tutuklu sanık Tamer Yelkovan tahliye edildi. Tahliyeye suç vasfının lehe değişme olasılığı gerekçe olarak gösterildi. Mahkeme heyeti, kuvvetli suç şüphesi, sanık beyanları, delillerin toplanmaması, suça ilişkin tanıkların dinlenmemesi ve mevcut delil durumu gerekçe göstererek aralarında Aziz Yıldırım ve Olgun Peker'inde bulunduğu tutuklu 9 sanığa tahliye kararı vermedi.

  Mahkeme heyeti, Trabzonspor'un müdahillik talebini kabul etti. Heyet ayrıca dava dosyasının, esas hakkındaki görüşünü hazırlaması için Cumhuriyet Savcısı Ufuk Ermertcan'a verilmesini kararlaştırdı. Heyet, bir sonraki duruşma gününde çapraz sorgu yapılacağı için tüm tutuksuz sanıklar hakkında zorla getirme kararı çıkardı. Heyet, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)ndan geçtiğimiz gün açıklanan Etik Kurulu İnceleme Raporu'nun istenmesini oy birliği ile karara bağladı. Duruşma 29 Mayıs Salı gününe ertelendi.

  Kararı merakla bekleyen sarı lacivertli taraftarlar Başkan Aziz Yıldırım lehine tahliye kararı çıkmayınca polisle çatıştı. Bazı basın mensupları ve taraftarlar arasında da ortamın gerildiği belirtilirken yakılan meşaleler etrafa saçıldı.

  Olayların ardından güvenlik güçleri olayları kontrol altına alarak tepkili taraftarları bir bölgede topladı. Öte yandan atılan taşlar nedeniyle bir basın mensubunun kafasından yaralandığı ve ambulansla hastaneye kaldırıldığı belirtildi.