Ayet-i kerime

İslami Multimedya bölümünde yer alan bu konu Mr.Jackson tarafından paylaşıldı.

 1. Mr.Jackson

  Mr.Jackson Sagopa Kajmer

  Şüphesiz Allah, bir sivrisineği de, ondan üstün olanı da, (herhangi bir şeyi) örnek vermekten çekinmez. Böylece iman edenler, kuşkusuz bunun Rablerinden gelen bir gerçek olduğunu bilirler; inkâr edenler ise, “Allah, bu örnekle neyi amaçlamış?” derler. (Oysa Allah,) Bununla birçoğunu saptırır, birçoğunu da hidayete erdirir. Ancak O, fasıklardan başkasını saptırmaz. (Bakara Suresi, 26)

  Firavun dedi ki: “Alemlerin Rabbi nedir?” Dedi ki: “Göklerin, yerin ve bu ikisi arasında olan her şeyin Rabbidir. Eğer ‘kesin bilgiyle inanıyorsanız’ (böyledir).” (Şuara Suresi, 23-24)

  ‘Sen bize gerçeği mi getirdin, yoksa (bizimle) oyun oynayanlardan mısın?” “Hayır” dedi. “Sizin Rabbiniz göklerin ve yerin Rabbidir, onları kendisi yaratmıştır ve ben de buna şehadet edenlerdenim.” (Enbiya Suresi, 55-56)

  Onlar, Rablerine karşı gayb ile (O’nu görmedikleri halde) bir haşyet içindedirler ve onlar, kıyamet saatinden ‘içleri titremekte olanlardır.’ Bu, bizim ona indirdiğimiz mübarek bir zikirdir. Şu halde onu inkar edecek olanlar siz misiniz? (Enbiya Suresi, 49-50)
   
 2. hacercan

  hacercan Üye

  bu konu hikaye değil ,ayet-i kerime .hikaye gerçeğe yakın olan veya yaşanması mümkün olan , yazarlar tarafından yazılan yazılardır. bunu bir yazar yazmamıştır.Allah u Tealanın ayet-i kerime olarak bize gönderdiği Kuran-ı Kerimin bir parçası bu konu.Bakara, Enbiya suresi..
   
 3. Mr.Jackson

  Mr.Jackson Sagopa Kajmer

  ayetler birleştirilerek yazılmış hikaye olabileceğini düşündüm ben bu konularda çok fazla bilgili değilim....
   
 4. hacercan

  hacercan Üye

  önemli olan öğrenmek ve yanlışı düzeltmektir. bilinçli davrandığın için sağol.