Atatürk'ü bazı kesimler neden sevmez???

Atatürkü Neden Bazı Kesimler Sevmez

ATATÜRKÜ NEDEN BAZI KESİMLER SEVMEZ

Atatürk’ü, ülkemizde dindar kesimin bazı kısımları sevmez. Bu konuda herkes hemfikirdir. Onlar ne kadar Atatürkçüyüm görünseler de “Rozet Atatürkçülüğü’nden” ileriye gidemezler. Ülkemize de Rozet Atatürkçüler değil, gerçek Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı kişiler gerekmektedir

Atatürk’ü dindar kesimin bir kısmının sevmemesinin başta gelen sebebi içkidir. İçki dinimizce haramdır. Bu yüzden bir takım geri kafalar Atatürk içki içti diye sevmez. Neymiş O günahkârmış. Burada asıl günahkâr onlar oluyor ama farkında bile değiller. Çünkü Allah’ın yerine konuşmuş bulunuyorlar. Sen mi bileceksin O’nun günahkâr olup olmadığını? Sen Allah mısın? Bunu düşünemeyen yobaz kesimler hala genç nesillerin beyinlerini yıkamaya çalışıyorlar. Atatürk’ün yaptığı sevapları ve günahları Allah’tan başka kim bilebilir ki? Ama bilinen vardır ki Atamıza milyonlarca dua edilmiştir. Bu kadar dua alan birisi günahkâr olabilir mi? Bakın dikkat ederseniz hiç yaptıklarından vatan kurtarmasından, bağımsızlıktan şundan bundan bahsetmedim daha. Sadece Atamıza yapılan dualardan ne kadar büyük bir insan olduğu ve huzur içinde yattığını söyleyebiliyorum. Tek içkisi size dokunuyorsa yazıklar olsun. Siz şu anda ülkemizin her daim yerinde okunan ezanları dinleyebiliyorsanız bu O’nun sayesindedir. Zamanında bırakıp ülkemiz gitseydi her yerimiz çan sesiyle dolardı. Oturup dua edeceğinize kalkmış beddua okumayın Atamıza.

Diğer bir Atatürk’ü sevmeme nedeni de başörtüdür. Atatürk çarşafı kaldırmıştır. Bu yüzden dini kesimlerin bazıları O’nu sevmez. Ben şu anda başörtülü biriyle başörtüsüz biri arasında fark görmüyorum. Çünkü her şey kalpteki niyette biter. Başörtülü olursun kalbindeki niyet iyi değildir, örtüsüz olursun kalbindeki niyet iyi olabilir. İşte bu aradaki ince çizgiyi yakalamayanlar halen örtüsüzlere dinsiz gibi, Atamıza da şeytan gözüyle bakmaktadırlar. Her şey insanın kalbinde biter. Bir ömür boyunca namaz kılarsın, bir gün gelir kalp kırarsın, o zaman da Kâbe yıkmış kadar günaha erişebilirsin. Bu yüzden rahmetli insanlar arkasından, hele hele Atamızın arkasından laf etmeyin DİNCİ GÖZÜKÜP, DİNİ BİLMEYEN KİŞİLER

Başka bir sebep ise Saltanatı ve hilafeti kaldırmasıdır. Görüyorsunuz ki hep dinci kesimin bazılarını ilgilendiren konular. Herkes Osmanlı padişahlarını dini bütün insanlar olarak bilir ki zaten amaçları da İslamı yaymaktır. Ama içlerinden en az yarısı gizli gizli içkisini içmiştir. Atamız ise halkının önünde gizlemeden içkisini içmiştir. İşte aralarındaki fark budur. Hatta içkiyi yasaklayan 4.murat dahi içki hayranı kişidir. Ama devletin bekası için yasaklamışlardır. İşte Atatürk de devletinin bekası için saltanatı ve hilafeti kaldırmıştır.

Zamanında Arap alfabesini değiştirip, Cuma gününü tatilden çıkarıp cumartesiye almasına bile kızan gruplar olmuştu. Çok yazık o insanlara. Eğer Atatürk olmasaydı şimdi durumumuz Arabistan gibi olurdu. Yani gizli köle sistemi. Krala bağlı kalma sistemi. Eğer çok istiyorlarsa Arabistan’a gidip yaşayabilirler. Zamanında bu Araplar bizi İngilizlere satmadı mı? Müslüman olarak Müslüman yani bize saldırmadılar mı? Arapların tek bir şeyi mükemmeldir. O da peygamberimiz Hz. Muhammed’in(S.A.V) Arap olmasıdır. Başka hiçbir özellikleri yoktur.

Bu yazdığım yazı Atamızı sevmeyen kişiler tarafından eleştirilecektir. Ama gerçekler bunlardır. Siz kendi kendinize konuşmaya devam edin. Sadece genç ve Atatürkçü nesillerin peşini bırakın. Beyin yıkamalarla uğraşmayın. Bu Atatürkçü halk gün gelecek aklınızı başınızdan alacaktır… NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

karakuş Yeni Üye
Her ne yazarsak yazalım...her ne dersek diyelim...Sn.Atatürk'ün tüm dünyayı kucaklıyan başkaldırısını asla örtemeyiz...o gücü ALLAH'tan aldığını ve bu millete ALLAHIN bir lütfu olduğunu unutmayalım...Sn.Atatürk'ün yanında bulunmuş ve bir onun kadar nice atamızında yer aldığını unutmayalım...ve onlarıda artık gün yüzüne çıkartalım...Çünkü Atalarımızın yani bir fiil kurtuluş savaşında yer almış nice Vatan evladının neleri göze alarak bu uğurda ömürlerini tükettiklerini araştırmak ve yayınlamak durumundayız...Devlet ve Askeri arşivlerin açılması ve Üniversitelerin araştırma yapmaları gerekecektir.Biraz çalışmak zorunda kalacaklar...Nediyelim Orada yer işgal edenler yani rektörler..bunları vatan borcu olarak ne zaman adledecekler...

Sözün kısası bu bir insanın başardığı bir iş olamıyacağına göre diger insanlarımızında birer birer tarih sayfalarına çıkartılmaları gerekmektedir.üç kelime on kelime ne kadar bilgimiz varsa...

Birde bakmışız herkesin o yıllarda savaşmış ya bir dedesi çıkacak veya amcası dayısı...kim biliyor şu anda dedelerinin veya akrabalarının o yıllarda neler yaşadıklarını ve sonrasında nelerle karşılaştıklarını...bunları kim araştırp gün yüzüne çıkartıcak tabiki..üniversiteler ve ögrencileri hocaları...

sonrasında Sn.Atatürk'e çok haksızlık yapıldığı herkes tarafındanda biliniyor...

benim kanımca her iki kesmde kendi penceresinden baktımı haklı....yani bunun sonu karakolda biter.....tabiiiki mecazi anlamda!!!!!!!!

Konuyu irdeleyelimmi bakalım neler çıkacak!!!!!!
Birincisi Biz müslüman bir milletiz....
Tüm canlılar mutlaka ölümü tadacakmı...tabiki tadacak...
Allah bir olduğunuda kabul ediyormuyuz....ediyoruz...
Peki Allah'tan başka bir varlığa kulluk ediyormuyuz...sanırım bu soruya herkes kendince haşa diyecek...lakin Türkiye üzerinde yer alan aşagı yukarı Tüm il,ilçe köy,vs yerlerde bulunan Atatürk heykelleri onu putlaştırmaya bizleri sürüklüyorda farkında bile değiliz...
Sn.Atatürk'e Verdiğimiz ünvanlara gelince onlar tam bir Allah'a şirk koşan ünvanlar...bunlarında farkında değiliz...Ulu Atatürk...Yüce Atatürk...En büyük en güzel sıfatlar Allah'a aittir..bu böyledir...bunu değiştiremeyiz...devam edersek söylemeye Allah'a şirk koşmuş oluruz...bunuda kimse söylemiyor...Sonra bakıyoruz...her yerde onun vecizeleri ve sözleri...biz İslam'ı asırlar öncesinde kabul emiş bir ırkın ahfatı olarak Hz.Muhammed S.A.V. 'in sözlerinide ilim,irfan ögrettiğimiz yerlerde görmek isteriz...

Yani tüm kesimlerin anlıyacağı şekliyle...
1) Atatürk Tek başına değildir...digerlerininde gün ışığına çıkarılması gerekmektedir.
2)Tüm heykelleri ve büstleri Put işlevi görür haldedir(karşı çıkanlar için söylüyorum bu çok ince düşünülmesi ve araştırılması gereken bir konudur.. )böyle tören olmaz..bir putun totemin karşısında saygı duruşu..vs.gibi işlemler çok acıklı ve Ahir zamanda Atatürk'ünde bu işi yapanları ben böyle istedim diyeceğini sanmıyorum...onun yerine dua etsek tüm hayatını kaybedenlere şehit ve gazilerimize onlarda bunu isterlerdi sanırım...olması gerekende bu...

Bu işin orta yolunu bulmak zorundayız...her kesim birbirine hoşgörü ile yaklaşmalı...sanırım ondan sonra bu konuda ilerleme kaydedebiliriz..

Sn.Atatürk'ü topyekün silmek isteyenlere ise onu silmek imkansız diyorum...çünkü İslam'ın savaştığı ve günümüzdede halen savaşmakta olduğu güçlerle savaşmış ve kazanmış bir İnsan...
unutmayınki bu milletin başına önder olarak Allah tarafından bizim ırkımıza gönderilmiş...

bu uzar gider....ne diyelim..Allah Ölmüşlerimize rahmet eylesin..der..Ölmüş kişileride artık yattıkları yerde rahat bırakalım diyorum...tekrar Allahtan hepsine ama hepsine rahmet diliyorum..hepsinin Ruhları şadolsun...

pesimist sanal alem
araplar yüzyıllar boyu köle olarak yasadılar hala köle olarak yasıyorlar şuanda ingilizler yönetiyor arabları filistindeki savasta filistinin bitmesini istiyorlardı şuanda uygur türkleri katlediliyor seviniyordur onlar arkadan kalleşce vurmadılar mı Osmanlı'yı arablardan nefret ediyorum sonuna kadar Atatürk'cüyüm ama ülkemizde Atatürk'ü sevmeyenler tamam sevmeyebilir ama üstüne bide iftira atıyorlar Allah'a sükür arabca konusmuyoruz kendi dilimiz var modern bir toplumuz cahil degiliz arablar gibi hepsi Atatürkün sayesinde ama suan Atatürk'cüyüm diyenler boş tabi Atatürk üzerinden reklam yapıyolar