Atalay Demirci'nin esprileri çalıntı mı?

Magazin bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Atalay Demirci'nin esprileri çalıntı mı?

  Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasını birinci olarak bitiren ve esprileri ile büyük beğeni uyandıran Atalay Demirci, bazı internet sitelerinde hakkında çıkan iddialarla ilgili konuştu. Esprilerinin hepsinin kendisine ait olduğunu söyleyen Atalay Demirci, bu iddiaların vicdansızlık olduğunu dile getirdi.

  İddialara göre Atalay Demirci'nin Yetenek Sizsiniz finalinde vücut diliyle ilgili yaptığı espriler, Ahmet Şerif İzgören isimli bir bedel dili uzmanın 2003 yılında yayınladığı görüntüler ile tamamen aynıydı.

  Beyaz TV'de yayınlanan Kenan Erçetingöz'e konuşan Demirci, 'çalıntı' ifadeleri için yasal işlem başlattığını söyledi. "2 saat sahnede kaldım 1,5 dakikası, beden dili seminerinden diye benim gösterimin tamamına çalıntı diyenler var. Bunu demek için vicdan sahibi olmak gerekir. Onlarla da hesaplaşacağız" diyen Atalay, beden dili uzmanı Ahmet Şerif İzgören’in de bu haberlerden rahatsız olduğunu kaydetti.

  Beden dilinin dünyada farklı Türkiye’de farklı yorumlanmasından yola çıkılarak yaptığı esprilerle birinciliği kapan Atalay Demirci’nin, özellikle İtalyanlar ile Türkler arasındaki beden dili farkını yıllar önce anlatan Ahmet Şerif İzgören'in sözleriyle birebir aynı olması sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.