Asus'tan Mükemmel Soğutma

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Özel Cool Mempipe Teknolojisi ile 10°C daha soğuk bellek ısısı sağlayan yeni Asus M3N-HT Deluxe/Mempipe, yüksek performanslı ana kart isteyenlere hitap ediyor.

  Asus'un yüksek performans arayanlar için duyurduğu M3N-HT Deluxe/Mempipe, Cool Mempipe Teknolojisi sayesinde sistem ısısını hissedilir derecede düşürerek üstün performans sağlıyor. Nvidia nForce 780a SLI yongasını kullanan kart, 3 yollu SLI ve Hybrid SLI grafik teknolojileri, üstün soğutma tasarımı ve Asus Express Gate gibi özelliklere sahip.

  Serin Bir Çalışma Ortamı

  Bellek ısısını su soğutmalı sistemlerde 10°C, hava soğutmalı sistemlerde ise 5°C kadar düşüren Asus'un özel Cool Mempipe teknolojisi, bellek çiplerinde oluşan sıcak havayı etkin bir şekilde arka çıkışlarda bulunan ısı borularına iletip sistem içerisinde hava akışı sağlayarak stabil bir çalışma ortamının oluşturulmasına yardım ediyor. 8+2 aşamalı güç tasarımı ile %94 oranında güç verimi sağlayan Asus M3N-HT Deluxe/Mempipe ana kartta, ekstra iki aşama bellek denetleyicisi ve HT veriyoluna ayrılarak farklı güç yüklenmelerinde CPU ve bellek denetleyicisi için güç dengesini koruyor.

  Kaynak:SDN