Arkadaşlar sizin fikirlerini bekliyorum benim için çok önemli

Turgay-uA Yeni Üye
ben bu sene öss ye evde hazırlanma kararı aldım.geçen yıl dersaneye gitmiştim az çok bilgim var hem sadece birinci bölümden hazırlanacağım.eve bilgisayarımda matematik1 konu anlatımları soru çözümleri var her konu var sayılır dershane sınıfında hoca anlatıyor öğrenciler falanda var güzel bişey yani.sizlerden fikir bekliyorum evde hazırlanıcam birinci bölümden nasıl bir çalışma planı kursam nasıl çalışsam biraz tartışalım konuyu..

Bide bana birinci bölümden özellikle mat1 ve türkçe için soru bankası önerirmisiniz? özellikle bu iki ders için mat1 ve türkçe için konu bankası en iyi kaynak.

şimdiden teşekürler

TheMusty MaJestY
valla en zoru evde hazırlanmak çünkü devamlılık problemi çok olur yani çok sıkılıyosun falan ben sınavlara bile hazırlanamıyorum evde

ama hırs yaparsan kendini zorlarsan ve mutlaka kendine program yapıp ona uyarsan inşaallah olur

sadece birinci bölüme hazırlanman tabiki biraz daha kolay valla nacizane sana önerim kitap konusunda final ve güvender neden dersen bakıyorum öss de çıkmış sorularla birebir benzerlerini görüyorum hatta biz biara soruları çaldıklarını bile düşünüyoduk :D

özellikle 1. bölüm yorum ağırlıklı olduğu için ne kadar soru bulursan çöz özellikle de paragraf çok çöz bi süre sonra soruyu okumadan şıklardan cevabı bulur hale geliyosun :) dilbilgisinde mutlaka bir konu anlatımlı kitaptan yazarak çalış mat konusunda doğru yapmışsın birisinin anlatması şart konuları çok test çözmeden geçme derim bi de eski öss ve ösym sorularını son 10 - 15 yıldakileri adeta ezberlercesine çöz

nacizane fikirlerim bunlar inşaallah hayırlısı ile öss de başarılı olursun iyi çalışmalar

sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde
evde öss hazırlanılmaz en azından kütüphane ortamına git bence
en iyi yayın sanırım güvenderin matametiği ve pi 'nin matematik soru bankası
türkçede güvenderin var gayet iyi bunlara bak derim
herhangi bi dersaneye gitsen program için sana yardımcı olcaklardır ayrıca çok geç kalmışsın biran önce başla bence

kolay gelsin :) umarım istediğin şekilde sonuçlanır

Turgay-uA Yeni Üye
Sağolun arkadaşlar yorumlar için ama ben sadece 2 yıllık bölümler için hazırlanıyorum öss ye . mat1 soru bankası güvender türkçe soru bankası final iyimi sizce ?

TheMusty MaJestY
sadece birinci bölüm için hepsi iyi kaynaklardır ben final i şu yönden önerdim yukarıda belirttiğim gibi bi baktık ki öss de çıkan sorunun neredeyse aynısını önceden öğrencilere gösterilmiş yani össden önce öss sorularını neredeyse bilmişler!! ama ikisi arasında hangisini seçersin diye sorarsan güvender derim özellikle türkçe konusunda güvendere çok güvenirim türkçe soru bankasını kesinlikle güvender den al derim mat1 konusunda karar senin

Turgay-uA Yeni Üye
sadece birinci bölüm için hepsi iyi kaynaklardır ben final i şu yönden önerdim yukarıda belirttiğim gibi bi baktık ki öss de çıkan sorunun neredeyse aynısını önceden öğrencilere gösterilmiş yani össden önce öss sorularını neredeyse bilmişler!! ama ikisi arasında hangisini seçersin diye sorarsan güvender derim özellikle türkçe konusunda güvendere çok güvenirim türkçe soru bankasını kesinlikle güvender den al derim mat1 konusunda karar senin

en iyisi ikisindende güvender almak hem türkçe hem mat1

arkadaş eğer öss'yi kazanmayı istiyorsan adam gibi ve dikkatli bir şekilde çalış ve öğrendiklerinle hayal gücün arasından bağlantı kurmaya çalış yani öğrendiklerini hayatına uygula çünki beyin iki lob dan oluşur