Alanzinho'yu daha görmediniz!

Brezilyalı oyuncu Alanzinho, "gelecek sezonki performansım bu senekinden çok daha farklı olacak.'' dedi.

Trabzonspor'da son haftalarda iyi performans gösteren ve attığı gollerle dikkati çeken Brezilyalı oyuncu Alanzinho ise Fenerbahçe maçının hem şehir için hem takım için ne kadar önemli olduğunu bildiklerini belirterek, ''Bunu hep kendi aramızda konuşuyoruz. O yüzden bu haftaki antrenmanlar da sanırım daha öncekilere oranla çok farklı geçecek. Bunun hazırlığı içerisindeyiz'' dedi.

Trabzon'daki uyum sürecini çok hızlı bir şekilde atlattığını ifade eden Brezilyalı oyuncu, şunları kaydetti:
''Şu anda 10 maçtan fazla oynadım. Bazen 90 dakika, bazen sonradan oyuna girerek forma şansı yakaladım. Norveç sonrası dönemi mümkün olduğunca hasarsız, problemsiz bir şekilde atlattım. Şu anda uyum sürecim tamamlandı. Sezon ortasında geldim buraya ve bunun bir takım sıkıntılarını yaşadım. Fakat gelecek sezon işler çok daha farklı olacak. Çünkü takımla birlikte sezon öncesi kamp yapma fırsatı bulacağım. O kamp sayesinde gelecek sezonki performansım bu senekinden çok daha farklı olacak.''

Trabzonspor'a ilk geldiğinde bir memnuniyetsizliğinin olduğunu söylediğini dile getiren Alanzinho, ''O memnuniyetsizliğimin nedeni de şuydu. Yeni bir takıma geldiğinizde o takıma bir an önce uyum sağlamak ve 11'de oynamak istersiniz. Ama bildiğiniz gibi ilk günlerimde yedek kulübesinde oturuyordum ve bu beni günden güne rahatsız etmeye başlamıştı. Bu bir üzüntü hali değildi ama memnuniyetsizlikti. Şimdi yavaş yavaş oynadıkça bu da ortadan kalktı. Artık sanıyorum bundan sonra da ilk 11 şeklinde devam edecektir buradaki maceram'' diye konuştu.

Alanzinho, Brezilyalı oyuncu Roberto Carlos ile de ilk kez bir maçta karşılaşacaklarını kaydetti.