Alanya Ramazan İmsakiyesi 2017 - Alanya Sahur ve İftar Vakitleri

2017 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Alanya iftar vakti hangi saate denk geliyor? Alanya için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2017 Alanya Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Saatleri

  Bereketli ufuklara doğru yeniden giriyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri yolunu gözlediğimiz konuk sonunda kapımızı yine çaldı. Ramazan bireyleri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem ateşinden kurtuluş ayıdır. Cenab-ı Allah'ın hepimizin üzerine farz kıldığı oruç farîzesinin sorumluluğunu îfâ etmek isteyen mü'minler bu ibadetin nasıl yapıldığını etraflıca bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

  Oruç farizesi imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan insanların yediği yemeğe sahur yemeği adı verilir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilir.

  Sitemizin bu sayfasında Alanya ilçesi için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

  Rabbim şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında makbul etsin.

  Alanya İmsakiyesi 2017

  alanya-imsakiye.png

  Mayısın 27. günü yani Cumartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (21 Haziranı 22 Hazirana bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

  Bildiğiniz gibi 25 Haziran Pazar günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Alanya için Bayram Namazı vakti : 06:18

  Sayfamızda yer alan bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png