Akrep burcu günlük yorumu

Burçlar & Fal Dünyası bölümünde yer alan bu konu goldprincess tarafından paylaşıldı.

 1. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  29 Ocak 2010
  Cuma


  Sevgili Akrepler, saat 06:49-16:11 arasında Ay gezegeninin boşlukta olması sebebiyle, elinizden geldiğince çevrenizle olan iyi ilişkinizi sürdürmeye çalışmalısınız. Bazı planlarınızı gerçekleştirmede zorlanırsanız sakın yılmayınız. Eğer mümkünse başka bir güne erteleyiniz. Yakın çevrenizle aranızda özellikle güvenliğinizi ilgilendiren konularda bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Sizin düşünceniz acele kararlar almanıza neden olacak durumlardan elinizden geldiğince uzak durmak olduğu halde, gerek mesleki gerekse aile içi nedenler rahat bir nefes almanıza engel olmaktadır. Doğal olarak sakin ve dikkatli adım atmaktan yana olan sizler için bu sıkboğaz anlamına gelmektedir. Aslında günlük bu enerjinin yarattığı tamamen bir içsel bir baskıdır ve psikolojik açıdan da gerilimi körükleyici hale gelebilir.
  Yapılması gereken her zamanki gibi planlı gitmek ve dışarıdan ne baskı gelirse gelsin bunu kendi içinizde düzene koymak olmalıdır. Boşluktaki saatlerin ardından Aslan burcunda ilerlemeye başlayacak Ay gezegeninin etkisi altında, etrafınızda bulunan insanların özellikle ailenizin size karşı daha dikkatli, ilgili ve sevecen davranmalarını beklersiniz. Bu saatlerde, üzerinizde kimsenin denetim uygulamasına izniniz yoktur. Sözlerinizin kabulünü bekleyebilirsiniz. Eleştiriye tahammül göstermek, zayıf yönlerinizi bile kendinize hayranmış gibi, çevrenizdekilere anlatabilirsiniz.

   
 2. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  30.01.2010

  Heyecanlı ve huzursuz hissedebilir ve bu yüzden istediğiniz çalışmaları yapamadığınızı düşünebilirsiniz. Ancak yaşadığınız yoğunluğa rağmen sakin olmayı başarabileceksiniz. Duygularınızı kontrol edecek, etrafınızda gelişen olaylara zorlanmadan odaklanabileceksiniz. Grup çalışmalarında çevrenizden alacağınız destek moral verecek.
   
 3. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  31.01.2010

  Bugün Aile büyükleriyle yaşanan bazı olaylar gerginlik hissetmenize neden olabilir. Bu durumu fazla abartmamalı, dikkatinizi yapmanız gereken işlere yöneltmelisiniz. Açık hava yürüyüşleri yaparak moralinizi yerine getirebilir, birkaç arkadaşınızla hoş vakit geçirebilirsiniz.
   
 4. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  Duygusal hassasiyete açık olduğunuz bir gün. Kıskanılmaktan aldığınız gizli hazzı, kendi kıskançlık krizlerinizde yaşadığınız gerginliklerle karşılaştırmalısınız. Bu sizi, ilişkinizde daha sağduyulu davranmaya yöneltebilir. Mesleğinizde meydana gelecek gelişmeler tam istediğiniz gibi olmasa bile çok olumlu yönde geliştiğini anlayacaksınız. Bu durum moralinizi ve kendinize olan güveninizi yükseltecek. Önceden yaptığınız maddi bir yatırımın yanlışlığı bugünlerde ortaya çıkabilir.
   
 5. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  02 Şubat 2010
  Salı


  Sevgili Akrepler saat 06:18-15:42 saatleri arasında Ay boşlukta olacağından başlangıçta bulunmayı düşündüğünüz konularda beklemede kalmanız, ani kararlar vermemeye çalışmanız faydalıdır. Günün diğer yansımalarını birlikte gözden geçirelim. Öncelikle sosyal hayatınızı yakından ilgilendiren veya farklı konularda, dostlarınızdan, büyüklerinizden destek görmeniz bugün mümkün olabilir. Gündelik aktivitenizin çoğunluğunda, arkadaşlarınızla temasınız ön plandadır. Ekip halinde hareket etmek faydalı ve daha kısa yoldan amacınıza ulaşmanızı sağlayıcıdır. Sadece dikkat edilmesi gereken nokta, kuşku dolu ve başına buyruk davranmamaktır. Boşluk zamanlarında, yaşamınızdaki eksikleri veya zorlukları net olarak tespit etmenizde yardımcıdır. Evet, bazı durumlarla baş etmek zor, hatta bazen imkansız gibi görünüyor olsa da, kararlı olmak son derece önemli.
  Mars geri hareketini de hesaba katarsak, eskiyi hatırlatan konuları tekrar gözden geçirmek faydalı olabilir. Yalnız benim önerim gereksiz olayların üstünde fazlaca durarak kendinizi üzmemek, yeni bir sayfadan hayata bakacak şekilde düşünmektir. Bugünkü etkiler altında özellikle akşam saatleri, biraz önce sözünü ettiğim geçmişle ilgili kişileri ve olayları hatırlatıcı tarzda gelişmelere neden olabilir. Saat 15:42 itibariyle Terazi burcuna girecek Ay, parasal konularda mücadele isteği vermese de, paraya sahip olma arzunuzu güçlendirebilir. Fakat bu enerji altında uyum duygusu her zaman için ön planda yer aldığından daha ılımlı tepkiler verebilir, hesabınızı iyi bilen bir kişi olarak kendinizi gereken konularda savurganlıktan uzak durabilirsiniz.
   
 6. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  03 Şubat 2010
  Çarşamba


  Sevgili Akrepler bugün maddi konularda bazı işlerinizi halledebilmek için daha girişken ve sosyal olmanız gerekebilir. Geleceğinizi yakından ilgilendiren bir konuda karar verebilmek için her şeyden önce maddi kaynağın bir şekilde bulunması veya sağlanması gerekmekte. Bunun için gerek dostlarınız gerekse farklı kişiler aracılığıyla temasta bulunmanız yararlı gibi gözükebilir. Fakat şöyle bir genel düşünürsek bu temaslar aslında uzun süredir devam ediyor olmalı ve bir türlü halledilmiş değil. Kimileriniz bir kredi alarak borçlarını tümüyle kapatmak istiyor bazılarınız ise sizinle hiç alakası olmayan durumlarla baş etmek zorunda kalıyorsunuz. Bütün bunların halledilmesi ise tek başınıza altından kalkılması zor olan şeyler. Hani elbirliği yapmak gerekiyor, herkesin birbirine destek vererek çözüm yolu bulması gerekiyor gibi. Aslında, sizi rahatsız eden asıl mesele sessizlik ve girişimlerin önünde duran bir garip engel. Bu engeli birçok kereler yorumlarınızda tekrarlıyorum. Özellikle eğitim hayatınız başta olmak üzere, iletişimin her alanında çevrenizle olan sorunların halledilmesi için öncelikle var olan sorunların bilinçli bir çaba ile yeniden ele alınması gerekmekte.
  Yorumlarda hatırlarsanız bir çok kereler Satürn gezegeninin Ocak ayı ortalarından beri devam eden geri hareketinde söz etmekteyim. Geri hareket süreçleri zorlayıcı yanı olmasına rağmen onarıcı yönüyle ele alınırsa rahatlatıcı olabilir. Sizin yapmanız gereken gündelik olarak düşünmek yerine bütünü görmektir. Eğer sonunda güzellikler olacaksa, yaşanan sıkıntıların ne önemi kalır ki? Şimdi siz içinizdeki güveni yitirmeyin, eskiyle alakalı meseleleri hallederek yarınlarınızı kurmak adına hazırlıklarınıza devam ediniz. Satürn geri hareketini sizlere hatırlatan bugünkü enerjiyi sadece bir ders gibi görün.
   
 7. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  04 Şubat 2010
  Perşembe


  Sevgili Akrepler güne, 11:28-18:56 saatleri arasında devam edecek, Ay gezegeninin boşluk etkisi altında başlamaktasınız. Bu saat diliminde özellikle ortaklaşa konularda dikkatli hareket etmek, menfaatlerinizi korumak için özel bir çaba göstermek yararınızadır. Çünkü bu oluşum altında başkalarına ihtiyacınız olduğu gayet açıktır. İşte bu durum sizi yanlış kararlar almaktan uzak tutabilir. Büyüklerimiz, köprüyü geçene kadar diye başlayan bir deyim kullanırlar. Doğrudur. Boşluk saatlerinde bizim de buna uygun şekilde hareket etmemiz, çıkarlarımızı korumamız açısından önemlidir. Öyle bir zamandayız ki, işimizi bilmek zorundayız. Çünkü, iğneyle kuyu kazmaya çalışıyoruz. Birileri yardım edecekse, derdimize derman olacaksa sakin olmakta fayda var diyorum. İçimizden gelmese de, bazı kişilerle iyi geçinmek, yüzlerine gülmek gerekiyor. Biliyorum bunlar doğanıza aykırı şeyler ancak dediğim gibi denemekte fayda var. İlişki konusunda sorunlarınız varsa enerjilerinizin düşük olduğu bu saatlerde çözmek yerine sezgilerinize kulak veriniz.
  Belki de cevapsız kalmış bir çok soruya yanıt bulmanız mümkündür. Endişe ve kuruntularınızın sizi etkilemesine izin vermemelisiniz. Günlük enerjiniz bazılarınız için cinselliğin ön planda olduğu bir yakınlaşmanın işareti olabilir. Bu durumda anlaşıp anlaşamayacağınızdan ziyade, günü hoş geçirmeniz, sıkıntılarınızı biraz olsun unutmanız sizin için çok daha önemlidir. Saat 18:56 itibariyle burcunuzda ilerlemeye başlayacak Ay gezegeni, gücünüzün yükselmesi, her türlü iletişimsel konuda faydalar sağlamanız ve moral duygunuzun kendi içinizde oluşması açısından gayet yararlıdır. Girişimlerde bulunabilir, hangi alanda nasıl ilerlemeniz gerektiğini saptayabilirsiniz. Sezgilerinize kulak vermeyi ihmal etmeyiniz. Bilginize ve tecrübelerinize inanınız. Bu olgular yanılmamanızı sağlayabilir.
   
 8. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  05 Şubat 2010
  Cuma


  Sevgili Akrepler, haftanın son iş gününe, hızlı bir şekilde başlamaktasınız. Ay gezegeninin burcunuzda ilerliyor oluşu öncelikle mesleki ihtisasınız, parasal meseleler ve başkalarıyla olan her türlü irtibatınızla yakından ilgilidir. Bu üç konu gayet önem taşıyor. İstekleriniz konusunda fikirlerinizi açık ve net bir şekilde ortaya koymanız tabi ki önemli. Çünkü içinde bulunduğunuz durum nedeniyle bir an önce sonuç almayı istiyorsunuz. O zaman bu durumda yapmanız gereken, ne kadar kararlı olduğunuzu nazik ve sevimli bir şekilde dile getirmek. Bunu öyle yapmalısınız ki, sizinle aynı düşünmeyen bir kişi bile, bu duruşunuzdan çekinebilsin. Ayrıca bu enerji altında geçmişte yaşanan bir sorunla ilgili önemli bir konu gündeme gelebilir.
  Bu konu aslında sizin içinizde bir yaradır. Ama üstü kabuk bağlamıştır ve düşünmek dahi istemiyorsunuzdur. Bu ister eş, arkadaş, aile veya başka nedenli olsun farketmez, kalbinizin bir yerinde saklı duran bir sırdır. İşte bugünkü enerjiniz özellikle akşam saatlerinde bu mevzuyla ilgili olarak istemeseniz de affetmeniz anlamına gelebilir. Yani karşınızdaki kişi pişmandır ve bu pişmanlığı dile getirmeye çalışabilir. Bu durumda size düşen olgun yaklaşımda bulunarak kabul etmektir. Yalnız sanmayın ki bu sorun tam anlamıyla çözülmüştür. Yine günün birinde böyle bir durumun yaşanma ihtimali fazladır. Ona göre iyi düşünmeniz gerektiğini de söyleyeyim.