Ahtapot oltasına 3 can takıldı

Dünya'dan Haberler bölümünde yer alan bu konu _MeçHuL_ tarafından paylaşıldı.

 1. _MeçHuL_

  _MeçHuL_ [..вιя NΣFΣS нυzυя..]

  İstanbul'da iki gencin pisi pisine ölümünden sonra benzer bir olay Marmaris'te yaşandı. Ancak, vatandaşlar bu kez seferber oldu, biri çocuk 3 kişi ahtapot misinasıyla kurtarıldı
  Muğla Marmaris'te faciadan vatandaşın sağduyusu sayesinde dönüldü. İlçede önceki akşam dalgalar, yat limanı Barbaros Caddesi'nde, seyir halinde olan Ferdi Karaçam (29) yönetimindeki araca kadar ulaştı. Sürücü Karaçam, direksiyon hakimiyetini kaybedince otomobil belediye marinasına uçtu.

  YARDIMA KOŞTULAR
  Karaçam ile araçta bulunan Zeynep Ekici ve küçük kızı Hatice dışarı çıkmayı başardı ancak bu kez dalgalarla boğuşma başladı. Olayın meydana geldiği yerin karşısındaki restoranın çalışanları ile vatandaşlar yardıma koştu. Restoran sahibi Nihat Özalp, ahtapot avlamak için kullandığı özel oltayı denize attı, Karaçam'ın tutunmasını sağladı. Hatice'yi kucağına alan Karaçam ve Zeynep Ekici olta yardımıyla kıyıya çıktı. Restorana götürülen Ekici ve kızı uzun süre şoku atlatamadı. Karaçam, 'Dalga vurunca yolu göremedim denize uçtuk' dedi. Oltayla yardıma koşan Nihat Özer ise 'Otomobilin kapısı açılınca ilk olarak kadın çıktı. Daha sonra adam çocuğu otomobilden çıkarttı. Misina yardımıyla hepsini kurtardık' diye konuştu.