Ahmet Gündoğdu, Eğitim-Bir-Sen Başkanı

agent force Harbi Aktif Üye
Ahmet Gündoğdu, Eğitim-Bir-Sen Başkanı

Memur-Sen 3. Olağan Genel Kurulu'nda genel başkanlığa, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu seçildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulun bugünkü bölümünde seçimler yapıldı.

Genel başkan Ahmet Aksu'nun aday olmadığı seçimlerde, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Gündoğdu ile Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay'ın listeleri yarıştı. Oy kullanan 383 delegenin 251'inin oyunu alan Ahmet Gündoğdu, konfederasyonun yeni genel başkanı oldu.

Konfederasyonun yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu:

Genel sekreter Mahmut Kaçar, genel teşkilatlandırma sekreteri Ahmet Yıldız, mali sekreter Yusuf Yazgan, genel basın ve halkla ilişkiler sekreteri Halit Ortaköy, genel mevzuat ve toplu görüşme sekreteri Hacı Tombul, genel eğitim ve dış ilişkiler sekreteri Ahmet Kaytan.

Genel başkanlığa seçilen Gündoğdu, sonuçların açıklanmasının ardından delegelere bir teşekkür konuşması yaptı.

Memur-Sen'in bir aile olduğunu ifade eden Gündoğdu, yitirenin olmadığı, kazananın Memur-Sen olduğu bir seçim yaşadıklarını söyledi. Bundan sonraki hedeflerini tüm iş kollarında yetki almak biçiminde belirlediklerini ifade eden Gündoğdu, ''Milletin sözcüsü, kamu çalışanının öncüsü olmayı hedefliyoruz'' dedi.

AA

Son düzenleme moderatör tarafından: