Adnan Polat beraat etti

Ömer
Yönetici
Adnan Polat kayıp 1 milyon davasından beraat etti

Eski Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, hakkında açılan davadan beraat etti.
Adnan Polat, kayıp 1 milyon davasının ilk duruşmasında hakim karşısına çıktı. Mahkeme, Polat'ın beraatine karar verdi.

Adnan Polat hakkında, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde, 'hizmet nedeniyle görevi kötüye kullanmak' suçunu işlediği gerekçesiyle 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Polat'ın başkan yardımcılığı yaptığı dönemde, kulüp kasasından çıkışı görünen 1 milyon doların makbuzla belgelendirilemediği iddia ediliyordu.

Polat: Galatasaray'ın iç barışı için uğraşacağız

Hakkında açılan davadan beraat eden eski Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, "Galatasaray'ın ihtiyacı olan iç barışı tesis etmek için uğraşacağız." dedi.

Adnan Polat hakkında, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde, 'hizmet nedeniyle görevi kötüye kullanmak' suçunu işlediği gerekçesiyle 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Polat, bahsi geçen dava ile ilgili Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde hakim karşısına çıktı. Mahkeme, ilk duruşmada Polat hakkında beraat kararı verdi.

Adliye çıkışı bir grup taraftarın tezahüratları ile karşılaşan Polat, dava ile ilgili kısa bir açıklama yaptı. "Bu gün burada olmaktan hem üzüntülü hem de sevinçliyim." diyen Polat, Adliyeye neden geldim bilmiyorum bu açıdan üzüntülüyüm ama yüce Türk adaleti görevini yaptı bu açından sevinçliyim. Ayrıca burada yalnız olmadığımı anladım. Galatasaray'ın ihtiyacı olan, iç barışı tesis etmek için uğraşacağız." şeklinde konuştu.

Polat, bir grup taraftarın tezahüratları arasında adliyeden ayrıldı.