Adnan Menderes Üniversitesi - AYDIN

HENA Üye
ADNAN MENDERES ÜNiVERSiTESi

Üniversite Türü;Devlet
Kuruluş Tarihi 1992
Rektör Prof.Dr . Mustafa GüREL
Telefon 0256 214 66 92 Faks 0256 214 66 92 Internet adu.edu.tr
Adres Adnan Menderes Üniversitesi Gazi Bulvarı 39. Sok. 09100 Aydın
Öğrenim dili Türkçe
Birimlerin Dağılımı 6 Fakülte
Barınma

Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlar şöyle: 444 kız, 316 erkek olmak üzere 760 kapasiteli Aydın Öğrenci Yurdu. Nazilli ilçesinde 250 kız, 292 erkek olmak üzere 542 kapasiteli Nazilli Öğrenci Yurdu. Koçarlı ilçesinde 250 kız, 250 erkek olmak üzere 500 kapasiteli Koçarlı Öğrenci Yurdu; Sultanhisar ilçesinde 30 kız, 72 erkek olmak üzere 102 kapasiteli Sultanhisar Öğrenci Yurdu; Yenipazar ilçesinde 120 kapasiteli Yenipazar Kız Öğrenci Yurdu. Karacasu ilçesinde Karacasu Geliştirme Vakfı tarafından işletilen 100 kişilik bir öğrenci yurdu.
Burs

Üniversitenin bursu bulunmuyor.
Rektörün Adaylara Mesajı

"Sevgili Gençler, Üniversiteye girebilmek, yaşamın sıradanlıklarından evrensel düşünceye açılmanın önemli bir adımıdır. Ülke geleceğinin ve ailelerin bizlere emaneti olan ve çok zor şartlarda sağlanan eğitim olanaklarıyla bugünlere gelen öğrencilerimiz, söz konusu şartları sağlamada, vergisini dürüstçe ödeyen herkesin en az ailesi kadar üzerinde hakkı bulunduğunu düşünmeli; üniversite yıllarının sonunda alınacak diplomanın ancak bu bilinçle değer kazanacağının farkında olmalıdır."
Genel Bilgi

Adnan Menderes Üniversitesi, 6 fakülte, 3 yüksek okul, 8 meslek yüksek okulu ve 3 enstitü ile eğitim öğretim veriyor. 1992 yılında kurulan üniversitenin öğretim dili Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Y.O.dışındaki fakültelerde Türkçe.
Üniversiteye bağlı çok amaçlı spor ve kültür salonu

Son düzenleme moderatör tarafından: