Adıyaman İftar ve Sahur Vakitleri (Ramazan İmsakiyesi 2016)

2016 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Adıyaman iftar vakti hangi saate denk geliyor? Adıyaman için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2016 Adıyaman Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Saatleri

  Tekrardan bereketli saatlere doğru yelken açıyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri beklediğimiz misafir çok şükür tekrar geldi. Ramazanın kutlu saatleri kişileri bir birlerine yakınlaştıran, rahmet, affedilme ve cehennemden halas olma ayıdır. Ulu Allahımızın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç farîzesinin sorumluluğunu edâ etmek isteyen insanlar bu ibadetin rukunlarını iyice öğrenmelidir.

  Oruç farizesi imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezadan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

  Bu konumuzda Adıyaman ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

  Rabbim şimdiden herkesin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında kabul eylesin.

  Adıyaman İmsakiyesi 2016

  adiyaman-imsakiye.png

  Haziran'ın 6. günü yani Pazartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (1 Temmuz'u 2 Temmuz'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

  Bildiğiniz gibi 5 Temmuz Salı günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Adıyaman için Bayram Namazı vakti : 05:54

  Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png