Adım Amr... Gazze ' Liyim...

By.Shadow KaLb-i Mecruh.*
[FONT=trebuchet ms,sans-serif]Adım Amr... Gazzeliyim... [/FONT]
[FONT=trebuchet ms,sans-serif]Her adımda ayaklarına bombalar takılan Selahattin Eyyubi'nin torunlarına selam olsun...

Adım Amr... 4 yaşındayım... Gazzeliyim...
Dün üstümüze bombalar yağdı yine. Evimiz yerle bir oldu. Binalar yerle bir oldu. Enkaz altında kalanlar çığlık çığlığa yardım istiyorlardı. En iyi arkadaşım Abdüssamet şarapnel parçasıyla ölmüş, öyle diyorlar. Annem beni bağrına basıp gözyaşı döküyor harabe olmuş evimize bakarak. İnsanlar çığlık çığlığa. Babam ve kardeşlerim ölmüş, annem öyle diyor. Anlamıyorum ama aslında en iyi bildiğimiz şey şu dünyada ölüm. Mermiler, bombalar bizim oyuncaklarımız. Benim hiç oyuncak kamyonum olmadı, sizin oldu mu?

Adım Amr... 4 yaşındayım... Gazzeliyim.
En çok tanık olduğumuz şey ölüm, gözyaşı, kan, mermiler ve bombalar. Ben babamı özledim, ben kardeşlerimi özledim. Anne dedim ama annem hıçkırıklarla eşarbının kana bulanmış yerlerine bastı kalbimi. Üşüyorum geceleri. Annemden gizlice ağlıyorum. Gözyaşımı göstermemeliyim, çünkü ben bir erkeğim ve büyüyünce annemi koruyacağım bombalardan ve mermilerden. Kanla yüz yıkamak ne demek bilir misiniz siz?

Dualarla kalbimi yontuyorum. Toprağı avuçlayarak "saymadım daha kaç canla sulanacaksın?" diyorum. Bastığım topraktan kan fışkırıyor damar damar. Politikacılar, siyasetçiler, devlet adamları(!) kınıyorlar vahşeti. Ama ben biliyorum ki, şeytanın gör dedikleri onlar. Ağlıyorum gizli gizli. Ağlıyoruz Yaradan'a sığınarak. Üşüyorum geceleri dedim ya, yanan evlerin ve yanan yüreklerin ateşiyle ısınıyorum. Kinimi bileye bileye ısınıyorum. Siz uçakların gürültüsünü duymamak için mi kalbinizi kapatıyorsunuz, yoksa insanlığınızdan utandığınız için mi? Küçüğüm daha anlayamıyorum, anlatın.

Dedim ya babam ve kardeşlerim ölmüş, anneminde ölümünü görmeden ölmeyeceğim. Ama en önemlisi, insanlığın diri diri toprağa gömüldüğünü görmeden ölmeyeceğim.

Adım amr... 4 yaşındayım... Gazzeliyim...
[/FONT]

[FONT=trebuchet ms,sans-serif]Ama yüreğim Filistin kadar büyük... [/FONT]
[FONT=trebuchet ms,sans-serif]Ya Rabbi! vaadini yerine getir... [/FONT]
[FONT=trebuchet ms,sans-serif]Al hakkımı... Al hakkkımı... Al hakkımı... [/FONT]
[FONT=trebuchet ms,sans-serif]Güneşi göster bize!..[/FONT]

Enver Paşa Yeni Üye
Boykota katılarak kendi üzerimize düşen görevi yerine getirebiliriz , DESTEK OLAMIYORSAK BİLE KÖSTEK OLMAYIZ BARİ !!!

BU METNİ ELEKTRONİK POSTA OLARAK AĞINIZDAKİ TÜM ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞIN
, AYAKTA UYUMAYALIM, NE KADAR ARKADAŞA ULAŞIRSA O KADAR İYİ !!!