Adana Ramazan İmsakiyesi 2017 - Adana Sahur ve İftar Vakitleri

2017 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Adana iftar vakti hangi saate denk geliyor? Adana için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2017 Adana Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Saatleri

  Yine mübarek ufuklara doğru ilerliyouz. Bir yıldır özlem duyduğumuz misafir nihayetinde tekrar şeref buyurdu. Ramazan mü'minleri bir birlerine yaklaştıran, merhamet, mağfiret ve cehennemden halas olma ayıdır. Yüce Allahımızın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin mesûliyetini yerine getirmek isteyen mü'`minler bu vazifenin nasıl yapıldığını iyice bilmelidir.

  Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezanla birlikte oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti denmektedir.

  Bu sayfamızda Adana şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı'nca tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  Rabbimiz şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul etsin.

  Adana İmsakiyesi 2017

  adana-imsakiye.png

  Mayıs'ın 27. günü yani Cumartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (21 Haziran'ı 22 Haziran'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

  Bildiğiniz gibi 25 Haziran Pazar günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Adana için Bayram Namazı vakti : 06:04

  Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png