Şarkı Sözü Abluka Alarm - Kırık Düşlerde Cennet Hayalleri

Şarkı Sözleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  ||. Kırık Düşlerde Cennet Hayalleri

  Kalıntım izlerinde saklı benim için ki neydin? Ya toplumdan bir parça ya dert için hediyesin! Tüm gücüyle yapışmış bir kenesin! Ya da amaçsız yollanan mail fakesin.
  Ve teksin bilesin ortasından çatlamış bir şişesin. Baktığımda geçen vakti bana desin sen delisin. Genç bir meleğin aklına kazınmış perisin. Yahut kabuğun altından çıkan yeni bir derisin.
  Bu bağrışma yersiz kesin ve şunu bir deneyin. Tasarladığınız hayali başkalarına da izletin. Emek bazen seçim bazen niçin? Vesilem gökten aldığım güneş ömrü yeşertmek için. Mücadelemde gönüldedir. Halka şikâyetler sunmak, devrik cümle ardından zararsız devrimler yapmak, umudu kalmamış bir tekneyi alıp onarmak, ümidi boyamak, bilemiyorum vesaire�
  Bugün de bitti olumlu, bugün de bitti olumsuz. Yarına kaldı korkumuz, devamlılığa mecburuz. Hayatın içine ediyoruz, sonra bakıp gülüyoruz. Tüm şarkılar söylenirken günden güne eriyoruz�
  Şimdiler de ne yaptığını bilemeyen bir kitle. İçine düşülen feci felaketin seyrinde. Suratlarına baktığınızda kalmamış nurdan zerre. Ben onlara derim ki davan içine koy kelle.

  Nakarat
  Kırık düşlere cennet hayalleri üretir sinsice aklım bazen. Deli dolu bir sevda düşlerim kimse de olmayan bana ithafen. Bilirim kısa sürer sevda cepte para yok bak şansa. Aklımdaki bu değil. Benim hiç şansım yok mu bu hayatta?

  Sonbahar dökerken içime kuruyan son yaprağı baharı bekliyor. Gözüm güneş dalımda eksik elimde olsa büyütürüm bu bitik umutları maalesef beceremem toprağım suyumda eksik.
  Kaybedilmiş onca şey var kendimi bulsam yeterdi nereye baksam aynı suret. Seninki yok denildi herhalde sokağı olmayan bir evde katledildi. Kendine gel dendi gaipten gelen bir ses gibiydi.
  Neydi sebebi aramamın ve dalmamın ummanlara? Umurumda değil inan ki evlat. Dünya denen politika inan ki hepsi kapitalist bir furya. Tam bir rüya oynayan bir oyunun adı bu; �Birisi Yer ve Birisi Bakarsa�� Aynı yolun o yolcuları değil miyiz? Gelir ve gideriz� İkilem içine düşen o ruhu kelimelerle avuturuz biz� Yaşam mühim bir mevzu yorumla hadi bu konuyu önce şuna cevap bul evlat, kim çobandı? Kimdi koyunu? İkide bir gelip de üsteleme. Ben istifamı verdim. Nedeni neydi diye de sorma sakın alınma. Nedeni kendim! Bir resmiyet bıraktım artık arada geçmişimle, dünü yarınla unuturum ben. Kanıtı var bahanemin�

  Nakarat
  Kırık düşlere cennet hayaletli üretir sinsice aklım bazen. Deli dolu bir sevda düşlerim kimse de olmayan bana ithafen. Bilirim kısa sürer sevda cepte para yok bak şansa. Aklımdaki bu değil. Benim hiç şansım yok mu bu hayatta?