Abdullah Uçmak Kimdir

Biyografiler bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  Abdullah Uçmak'ın Hayatı

  Aslen Osmaniye Kadirli'li olan, önceleri ufak işler yapan Abdullah Uçmak Kadirli’de hasımlarıyla takışınca İstanbul’a taşındı burada boş durmadı ve İbrahim Tatlıses’e saldırıda bulundu. Ardından ayağından vuruldu ve basında Abdullah Uçmak ile Tatlıses Barıştı haberleri çıktı. Abdullah Uçmak 1998′de çıktığı deşifre programında Tatlıses’e göz dağı vermişti Abdullah Uçmak Adanalı Apo lakabıyla tanınıyor. Kamuoyunda organizatör ve müzik yapımcısı Hasan Bora'nın adamı olarak bilinen Abdullah Uçmak, 1998'de Tatlıses'i öldürmek istemişti.

  Uçmak, 2002 yılında yine kalaşnikoflarla yakalanarak, Tatlıses'e silahlı saldırı düzenleyeceği iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Uçmak'ın 6 ay önce Eylül ayında cezaevinden çıktığı belirlendi. Gözaltına alınan kişiler, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulandılar ve tutuklanarak cezaevine sevk edildiler.
  abdullah-ucmak.jpg
  2 sene süren dava neticesinde Abdullah Uçmak saldırıyı organize etmekten ve nitelikli öldürmeye tam teşebbüsten toplam 36 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 20 Ekim 2014

Bu sayfa için etiketler

 1. abdullah uçmak nereli
 2. abdullah uçmak nerede doğdu