Abdulkadir Sarı - Abdulkadir Sarı Kimdir ? - Abdulkadir Sarı Hakkında

Siyaset TR bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Abdulkadir Sarı Kimdir Hayatı (1953 - .... )

  Hatay Valisi Sayın Abdulkadir SARI, 1953 yılında Osmaniye İli Kadirli İlçesinde doğdu. İlk ve Ortaöğretimini Osmaniye'de yaptı. 3 yıl Boğaziçi Üniversitesinde okuduktan sonra Siyasal Bilgiler Fakültesine geçiş yaptı. İlk Kamu görevine 1978 yılında Sakarya'da Maiyet memuru olarak başladı. 1981 yılında Erzincan'da Vatani görevini tamamladıktan sonra, sırasıyla Niksar, Muradiye ve İlimiz Hassa Kaymakam vekilliklerinde bulundu.

  Vali Sayın Abdulkadir SARI, Bayat, Tuzluca ve Oğuzeli Kaymakamlığı görevlerini yaptıktan sonra 1987 yılında Türkiye de yılın en iyi idarecisi seçildi. Gaziantep Vali Yardımcılığı ve Sarıkamış Kaymakamlığı görevlerinde de bulunan Hatay Valisi Sayın Abdulkadir SARI, 25 Eylül 1993 yılında Bingöl Valisi oldu. 1996 yılında Van Valiliğine atanan Vali Abdulkadir SARI, 4 yıl bu görevi yürüttükten sonra Ankara'da İçişleri Bakanlığı bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu.

  Son olarak Türk İdareciler Derneği Genel Başkanlığı görevinde de bulunan Hatay Valisi Sayın Abdulkadir SARI, evli ve 3 çocuk babası.
   
  Son düzenleme: 1 Şubat 2012
 2. ilksar

  ilksar Yeni Üye

  A.Kadir SARI'yı Tanımak ayrıcalıktır....

  A.Kadir SARI;
  Köyüne,Memleketine,Hizmet ettiği bölgeye,Akrabasına,sevenlerine ve sevdiklerine kısaca insanlara sevgi ile yaklaşan bir kişilik...
  Tüm Büyükler keşke A.Kadir SARI gibi olsa.