Abdestin Fazileti ile ilgili Hadisler

İslamiyet bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  Abdestin Fazileti ile ilgili Hadisler, Abdestin önemi ile ilgili Hadisi Şerifler

  Abdestin fazileti hakkında hadisler

  "Doğru olun men edilmeyeceksiniz. Bilin ki en hayırlı ameliniz namazdır. Gerçek mü´min devamlı abdestli olmaya çalışır."

  "Kişideki bir iyi huy sebebiyle Allah (c.c) bütün amellerini düzeltir. Kişinin namaz için temizlenmesi sebebiyle, Allah (c.c) günahlarını örter. Namazı onun için fazlalık olur."

  "Zorluklara rağmen abdesti tam almak, uzak yerlerden camiye gelmek, namaz kıldıktan sonra diğer namazı beklemek. İşte nöbet tutmak budur, işte nöbet tutmak budur. İşte nöbet tutmak budur"

  "Bir müslüman abdest alırken ellerini yıkayınca elleri ile yaptığı günahları bağışlanır,yüzünü yıkayınca gözleri ile işlediği günahları,başını meshedince kulakları ile dinleyerek işlediği günahları,ayaklarını yıkayınca da ayakları ile yürüyerek işlediği günahları bağışlanır."

  " Biriniz öfkelendiği zaman abdest alsın, çünkü abdest gazabı ve sinirleri yatıştırır."

  "Kul abdest alıp, ağzına su verdiği zaman ağzındaki günahları çıkar. Burnuna su çektiği zaman burnundaki günahları çıkar. Ellerini yıkadığı zaman ellerindeki tırnaklarının uçlarına kadar olan günahları dökülür. Ayaklarını yıkayınca ayak altlarına kadar olan ayaklarının günahları dökülür. Sonra camiye yürümesi ve namazı ona fazladan kalır."