30 bin kişinin MSN şifresini kırdı

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu sevdaL tarafından paylaşıldı.

 1. sevdaL

  sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde

  30 bin kişinin MSN şifresini kırdı  Konyalı bilgisayar korsanı iki yıl içinde 200 internet sitesi ve 30 bin MSN adresini çökertti.
  İki yılda içinde 200 civarında site ile 30 bin MSN adresini çökerttiği öne sürülen Konyalı ''bilgisayar korsanı'' yakalandı.

  Edinilen bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Bilişim Suçları Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık iki yıl önce internet aracılığıyla birçok kişinin internet sitesini çökerten ve MSN adreslerini ele geçiren bir şüpheli hakkında çalışma başlattı.

  Şüphelinin değişik internet kafelerini kullanarak çalıştığını tespit eden ekipler, buralarda denetimlerini arttırdı.

  Yaptığı çalışmalarda şüphelinin lise mezunu Burhan D. (20) olduğunu belirleyen ekipler, merkez Meram ilçesindeki internet kafede, yine bir siteyi çökertmeye çalıştığı öne sürülen şüpheliyi suç üstü yakaladı.

  Bugüne kadar Burhan D'nin siyasilerin sitelerinin de bulunduğu 200 civarında siteyi çökerttiği, yaklaşık 30 bin MSN adresinin şifresini ele geçirdiği öğrenildi.

  Konya Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen Burhan D'nin, ifadesinde sadece zevk için siteleri çökerttiğini söylediği öğrenildi.

  Burhan D'nin Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı'nda vatani görevini yaptığı, dağıtım izni için Konya'ya geldiği öğrenildi. Soruşturmanın devam ettiği bildirildi.