22 rektörün görev süresi doluyor

Eğitim Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  22 rektörün görev süresi doluyor

  Başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasına karşı çıkan rektörlerin neredeyse tamamı 4 ay sonra görevi sona erecek ve bir daha seçilme şansı olmayan isimlerden oluşuyor.

  Başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasına karşı çıkan rektörlerin neredeyse tamamı 4 ay sonra görevi sona erecek ve bir daha seçilme şansı olmayan isimlerden oluşuyor.

  Temmuz ayında görev süresi dolan 22 rektörden 10'u iki dönem rektörlük yaptığı için aday bile olamayacak. Başörtüsüne karşı Üniversitelerarası Kurul'u toplayan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, darbeyi savunan İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu, ulusalcı kimliği ve kadrolaşma iddiaları ile öne çıkan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay, Meclis'te CHP kürsüsünde yaptığı konuşma ve başörtüsü karşıtlığı ile öne çıkan ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut ve 'Türkler keşke Müslüman olmasaydı' sözleriyle tepki çeken Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Alıcı gibi isimler görevi sona erecek rektörler listesinde bulunuyor.

  Temmuz ayında görevi bırakacak diğer rektörler ve üniversiteleri şöyle:

  Ankara Üniversitesi Prof. Dr. Nusret Aras, Atatürk Üniversitesi Prof. Dr. Yaşar Sütbeyaz, Boğaziçi Üniversitesi Prof. Dr. Ayşe Soysal, Cumhuriyet Üniversitesi Prof. Dr. Mehmet Bakır, Çukurova Üniversitesi Prof. Dr. Alper Akınoğlu, Dicle Üniversitesi Prof. Dr. Fikri Canoruç, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Ülkü Bayındır, Erciyes Üniversitesi Prof. Dr. Cengiz Utaş, Fırat Üniversitesi Prof. Dr. Mehmet Hamdi Muz, Gazi Üniversitesi Prof. Dr. Kadri Yamaç, Gaziantep Üniversitesi Prof. Dr. Erhan Ekinci, İstanbul Teknik Üniversitesi Prof. Dr. H. Faruk Karadoğan, Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. İbrahim Özen, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Dr. İ.Vildan Alptekin, Trakya Üniversitesi Prof. Dr. Enver Duran, Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Abbas Yurtkuran, Yıldız Teknik Üniversitesi Prof. Dr. E. Durul Ören.
   
  Son düzenleme: 9 Haziran 2010
 2. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Çok sevindirici bir haber...ülkemiz için hayırlı olsun...:brv: