2014 Dünya Kupası Portekiz Kadrosu

2014 Dünya Kupası bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  2014 Dünya Kupası Portekiz Kadrosu - World Cup 2014 Portekiz Milli Takımı Kadrosu

  Cristiano Ronaldo'lu Portekiz FIFA 2014 Dünya Kupası'nda G grubunda bulunuyor. Portekiz Almanya ile birlikte gruptan çıkmanın en güçlü adayı gibi görünüyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Gana ise grubun diğer takımları.

  Portekiz'in genç teknik direktörü Paulo Bento 23 kişilik nihai kadroyu açıkladı. Kadroda Fenerbahçe'li Raul Meireles, Bruno Alves ve Beşiktaş'lı Hugo Almeida'da da yer alıyor.

  Takımın kaptanı ve dünyanın en iyi oyuncularının başında gelen Ronaldo Portekiz'in en büyük silahı. Ronaldo'lu Portekiz'in bu turnuvada bir öncekinden daha etkili olması bekleniyor.

  İlk maçını Almanya ile Salvador'daki Arena Fonte Nova Stadyumu'nda oynayacak olan Portekiz, ikinci maçına ABD karşısında Manaus'daki Arena Amazonia Stadyumu'nda oynacak. Gruptaki son maçını ise Brasilia kentindeki Estadio Nacional Stadyumu'nda Gana ile oynayacak.

  Futbol severlerin gözleri FIFA dünya sıralamasında 4. sırada yer alan Portekiz ve Ronaldo'da olacak.

  Kaleciler: Beto (Sevilla), Eduardo (Braga), Rui Patricio (Sporting)

  Savunma oyuncuları: Andre Almeida (Benfica), Bruno Alves (Fenerbahce), Fabio Coentreo (Real Madrid), Joao Pereira (Valencia), Neto (Zenit), Pepe (Real Madrid), Ricardo Costa (Valencia)

  Orta saha oyuncuları: Joao Moutinho (Monaco), Miguel Veloso (Dinamo Kiev), Raul Meireles (Fenerbahce), Ruben Amorim (Benfica), William Carvalho (Sporting)

  Forvet oyuncuları: Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Eder (SC Braga), Helder Postiga (Lazio), Hugo Almeida (Besiktas), Nani (Manchester United), Rafa (Braga), Varela (FC Porto), Vieirinha (Wolfsburg)

  portekiz-milli-takimi.jpg